пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.05.2015 | Юрій Нужний
Право на життя

Життя українських ВІЛ-інфікованих опинилися під загрозою

   

28 травня 2015 р. у найбільших містах України пройшла акція на підтримку людей, хворих на ВІЛ/СНІД. Не оминула вона і Харків.

Як повідомляють «ОТБ-новини», зараз у Харкові на антиретровірусній терапії проти СНІДу перебувають 3 тис.  хворих. І з 2005-го року така смертельна загроза з’явилася вперше.

АРТ-препаратів, що залишилися в наявності для лікування ВІЛ-інфікованих вистачить лише на 3 тижні, говорять організатори акції. На місяць на одного ВІЛ-інфікованого у середньому йде від 2-х до 3-х тис. грн.

Наразі проблема в тому, що Кабмін  вніс зміни до відповідної постанови, якими ввів 100% передоплату ліків на 6 місяців вперед до моменту поставки. Держава провела тендер і вибрала фармацевтичну компанію, яка мала виготовити ліки для хворих на ВІЛ. І для цього ніби виділили 52 млн. грн., та ліків і досі немає.

Експерти кажуть, що хворий, який перебуває на АРТ-терапії, фактично перестає бути небезпечним для суспільства, оскільки в нього нульове вірусне навантаження, Але, як тільки людина припиняє пити таблетки, вона починає недужати та може заражати інших.

Без належного АРТ-лікування ВІЛ-позитивні будуть роками тяжко хворіти, а це – повільна болісна смерть.

Тому активісти, що захищають права людей з ВІЛ, чекатимуть лише 2 тижні, а потім обіцяють перейти до «більш резонансних» акцій.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль