пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.07.2015 | Георгій Кобзар
У недержавних організаціях

Чугуївські правозахисники представили результати своєї роботи

   

З результатами своєї діяльності ознайомили громадськість та журналістів фахівці Центру під час презентації, що відбулася нещодавно у Харкові.

Як повідомляє «Правовий простір», практичну користь та допомогу юристів «Центру правової інформації та консультацій» за першу половину 2015 року отримали майже 500 жителів м. Чугуєва та Чугуївського району. Всього за 3 роки діяльності Центру правозахисники надали 2 683 безоплатні правові консультації.

У найбільш суспільно значущих та резонансних випадках до захисту або представлення інтересів у суді залучався на принципах Pro bono, тобто, безоплатно і для суспільного блага, голова Чугуївської правозахисної групи, член Харківської правозахисної групи адвокат Роман Лихачов.

За словами координатора Центру Юрія Чумака, фахівці ЧПГ надали правову допомогу у складанні заяв/позовів до судів загальної юрисдикції та спеціалізованих судів 267 громадянам, десяткам – у підготовці апеляційних скарг. А двом заявникам допомогли скласти скарги до Європейського суду з прав людини. І більшість справ, за які бралися фахівці Центру, завершилися правовими перемогами в судовому порядку.

Голова ЧПГ Роман Лихачов розповів про найбільш резонансні справи, які правозахисники проваджують останнім часом. Так, 9 червня Печенізький районний суд поновив на посаді головного редактора газети «Печенізький край» Тетяну Сиром’ятнікову (правова допомога останній надавалася за підтримки Фонду стратегічних справ ХПГ). 25 червня в Окружному адміністративному суді міста Києва слухалася справа за позовом ЧПГ до Кабінету Міністрів про необхідність підвищити прожитковий мінімум в Україні. У Харкові триває розгляд кримінальної справи за обвинуваченням чоловіка у вбивстві гея, що сталося на ґрунті ненависті.

Значну частку у діяльності Центру займають правопросвітницькі заходи, для проведення яких правники розробляють інформаційні матеріали. Так, фахівці Чугуївської правозахисної групи розробили 18 пам’яток (буклетів) з найбільш вагомих для населення правових питань. Зокрема, тільки у 2015 році підготували та випустили 4 таких буклети:
1. Права та пільги, передбачені державою для учасників АТО.
2. Ти і міліція. Як захистити свої права.
3. Телефони диспетчерських та служб екстреного виклику і швидкого реагування у м. Чугуєві.
4. У випадку порушення права на інформацію слід звертатися до Омбудсмана.

Майже 50 інформаційних стендів виготовлені та розміщені в органах влади м. Чугуєва та Чугуївського району, а також у правоохоронних органах та військових частинах, що дає змогу підвищувати правові знання мешканців району. Інформація й напрацювання, отримані в ході реалізації проекту, у вигляді брошур регулярно поширювалися серед зацікавлених органів влади й місцевого самоврядування.

Проведення прийомів громадян у приміщеннях громадських приймалень Чугуївської райдержадміністрації та Чугуївського міськвиконкому зменшило навантаження на юристів райдержадміністрації, апарату райради та міськвиконкому.

Як показують оброблені статистичні дані, «портрет заявника», який звертався до Центру, такий – це жінка-жителька міста, частіше віком 45-59 років або похилого віку, яка не працює, як правило, пенсіонерка. Більшість з правових проблем, з якими зверталися жителі району, стосувалися права власності, земельних питань та соціального забезпечення ветеранів і людей похилого віку, а також, останнім часом, вимушених переселенців та військовослужбовців.

Завдяки проведенню виїзних прийомів, «Днів правової допомоги ветеранам», особистого прийому з правових питань підоблікових кримінально-виконавчої інспекції, внутрішньо переміщених осіб, безоплатну правову допомогу отримали вразливі групи Чугуєва та Чугуївського району – люди похилого віку та пенсіонери, вимушені переселенці, діти війни та ветерани, «умовно» засуджені.

Нагадаємо, діяльність «Центру правової інформації та консультацій» ЧПГ здійснювалась за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль