пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
21.08.2015 | Юрій Шершень
Право на свободу та особисту недоторканність

Звільнено харківського волонтера, якого засудили за «ухилення» від мобілізації

   

Апеляційний суд Харківської області задовольнив скарги на вирок суду першої інстанції щодо Дмитра Явдошенка – волонтера, що робив безпілотники для української армії, засудженого на 2 роки позбавлення волі за «ухилення» від мобілізації.

Явдошенко був звільнений з-під варти прямо в залі суду. Вирок Дзержинського районного суду м. Харкова, яким волонтер був засуджений, скасовано, а кримінальне провадження направлено на повторний розгляд.

За ґратами волонтер Дмитро Явдошенко пробув без малого 70 днів.

Нагадаємо, 10 червня Дзержинський райсуд Харкова засудив Явдошенко до 2-х років позбавлення волі. Досі він перебував у СІЗО. На підтримку Дмитра Явдошенка громадські активісти неодноразово організовували акції протесту. А працівники військкомату та прокуратури публічно заявили, що кримінальна справа Явдошенка – прикра помилка.

Адже насправді він і не думав ухилятися від мобілізації, а лише попросив відстрочки на те, щоб закінчити літальні апарати, яких зачекалися на фронті.

Коли Явдошенку пред’явили підозру, йому запропонували піти на короткий формат розгляду справи – всього в одне засідання. Дмитро погодився на договір з держобвинувачами: він визнає провину, а його в суді просять засудити до «умовного» покарання. Але коли на засіданні він визнав себе винним, йому несподівано присудили реальний термін.

Відколи справа набула чималого розголосу, до Апеляційного суду направили відразу 3 скарги: з них 2 – від Явдошенка та його захисника, а третю – від прокуратури, що «помилялася».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль