пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
17.11.2016 | Юрій Нужний
Право на охорону здоров’я

Українці підтримали «нетерплячок»

   

17 листопада 2016 року в центрі Києва зібралися небайдужі, щоб підтримати відзначення Всесвітнього дня передчасно народженої дитини та символічно випустити у небо білі кульки. Фіолетовим кольором підсвітилися Стела на Майдані Незалежності, ТРЦ «Гуллівер», а також відомі споруди Тернополя, Львова, Івано-Франківська.

Міжнародний день передчасно народжених дітей відзначається у світі вшосте, а затверждений він був з ініціативи Європейського фонду турботи про новонароджених пацієнтів (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

Передчасні пологи – це не поодинокі випадки: щорічно близько 15 мільйонів дітей народжуються дочасно. У середньому, це кожна 10-та дитина. В нашій країні кожного року народжується близько 500 000 немовлят, 24 000 з них з’являються на світ раніше визначеного терміну.

Недоношеність – одна з основних причин дитячої смертності. Саме тому Благодійний фонд «Свічадо», ТМ «Раненько», Українська Біржа Благодійності, Асоціація неонатологів України та Асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки» об’єдналися і створили проект «Нетерплячки» – задля привернення уваги та інформування нашого суспільства про проблему передчасно народжених дітей.

Підсвічування відомих будівель фіолетовим – це акція, яка відбувається у багатьох містах по всьому світу спеціально до Всесвітнього дня передчасно народженої дитини. Зокрема, аналогічні проекти було реалізовано з Ніагарським водоспадом, будівлею Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку та Босфорським мостом у Стамбулі.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль