пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.03.2019 | Денис Волоха
Міжнародна політика і права людини

Норвегія повідомляє про докази втручання Росії в GPS під час навчань НАТО

   

Країна має цифрові докази того, що Російська Федерацію переривала сигнали Системи глобального позиціонування (англ. Global Positioning System) під час нещодавніх навчань Північноатлантичного альянсу в Європі. Норвезький міністр оборони вимагає пояснень своїх дій від Росії, — повідомляє Reuters.

Фінляндія та Норвегія повідомляли про російське втручання в систему GPS ще в листопаді минулого року, проте, російське керівництво це заперечило.

Хоча Фінляндія не є членом НАТО, проте брала участь у одному з найбільших навчань за останні десятиліття, яке охопило збройні сили 31-ї країни від Балтійського моря до берегів Ісландії.

«Росія попросила надати докази. Ми надали їм докази. Вони сказали: “дякуємо, ми повернемося до цього питання, коли наші експерти їх перевірять”», — сказав журналістам норвезький міністр оборони Франк Бакке, додавши, що «якщо ваш сусід — Росія, то варто бути терплячим».

Пан Бакке, відповідаючи на запитання, чи росіяни намагалися «глушити» сигнали в Норвегії навмисно, сказав, що вони робили це дуже близько до норвезького кордону і знали, що це матиме вплив на сигнал у сусідній державі. Їхні маніпуляції також влинули на якість зв'язку цивільної авіації в районі Північного полярного кола.

Раніше Шведське агентство оборонних досліджень оприлюднило звіт, який свідчить про наміри Росії розпочати регіональну війну. За даними Служби безпеки України, російські спецслужби намагаються організувати державний переворот у день президентських виборів, спонсоруючи радикалів.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль