пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.09.2019 | Денис Волоха

Для обслуговування в банку тепер можна пред’являти закордонний паспорт

© УНІАН
   

Нацбанк дозволив банкам відкривати рахунки та надавати інші послуги клієнтам, використовуючи для ідентифікації паспорт для виїзду за кордон.

«Відтепер банківські установи можуть обслуговувати фізичних осіб — резидентів як на підставі паспорта громадянина України (у формі ID-картки або книжечки), так і на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон», — інформує Державна міграційна служба, посилаючись на лист НБУ від. 4-го вересня.

Національний банк України наголошує на необхідності дотримання банківськими установами вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», згідно з яким закордонний паспорт є документом, що посвідчує особу.

Водночас інші, зокрема згадані в цьому законі документи (водійське посвідчення, посвідчення моряка, посвідчення члену екіпажу та інші), — все ще не можуть бути використані для отримання банківських послуг.

«Нагадуємо, що, відповідно до законодавства, посвідчення водія, особи моряка, особи з інвалідністю чи учасника Другої світової війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, — не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи при отриманні банківських послуг», — ідеться на сайті ДМС.

Дізнатися ім’я по батькові (якого немає в закордонному паспорті) працівник банку може з іншого офіційного документу, наприклад, індивідуального податкового номеру.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль