пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.10.2019 | ХПГ-інформ
Доступ до інформації

Відтепер 28 вересня – Міжнародний день загального доступу до інформації

Фото: Laura Bonilla Cal (AFP)
   

Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародний день загального доступу до інформації, який відзначатиметься щороку 28 вересня. Відповідна резолюція затверджена на засіданні Генеральної Асамблеї ООН учора, 15 жовтня, – повідомляє Укрінформ.

Ініціаторами оголошення виступили Україна, Аргентина, Ліберія, Сьєрра-Леоне, Коста-Ріка та Канада.

«Цей день стане символічним, оскільки привертатиме увагу світу до проблем поширення інформації як елементу забезпечення сталого розвитку», – сказав у коментарі інформагентству речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Резолюція пропонує відзначати Міжнародний день загального доступу до інформації всім державам-членам ООН, а також іншим міжнародним та регіональним організаціям, у тому числі неурядовим установам та громадянському суспільству.

При цьому наголошується, що право кожного на пошук, отримання та поширення інформації гарантовано статтею 19 Загальної декларації прав людини – Кожна людина має право на свободу переконань і на вільне їх виявлення; це право включає свободу безперешкодно дотримуватися своїх переконань та свободу шукати, одержувати і поширювати інформацію та ідеї будь-якими засобами і незалежно від державних кордонів.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль