MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківські владні структури ніяк не вивчать відповідні статті Основного Закону України

18.12.2001   
Інна Сухорукова, м. Харків
14 грудня цього року Харківський молодіжний штаб партії "Батьківщина", яку очолює Юлія Тимошенко, та Харківська крайова організація Комітету "За правду" планували проведення акції, спрямованої проти президента Кучми. Головним гаслом цієї акції стало звертання до президента Путіна "Вова! Забери его с собой!" Приблизно 25 осіб розповсюджували листівки з такими текстами і намагалися зустрічати кортеж президентів Росії та України, тримаючи відповідні гасла, але президенти не побачили ані плаката "Вова! Забери его с собой!", ані самих пікетуючих.

Особи в цивільному затримали молодих прибічників блоку Ю.Тимошенко, вивезли їх на територію міського парку, що неподалік, та порадили висловлювати свої протести саме там.

А в цей самий час кортеж президентів, як в "добрі, старі" часи зустрічали учні та студенти, яких вишукали у шеренги на вулицях, де мали проїхати машини кортежу. Цих молодих громадян "за разнарядкою" та вказівкою місцевої влади вивели на вулиці, і десь близько години вони стояли на морозі.

Щодо "правдистів", то, протестуючи проти незаконних дій правоохоронних органів, які заважали їм привітати Президента Росії, вони вирішили пікетувати Обласне управління МВС України. Відповідно подали заяву до виконкому Харківської міської ради. Пікет мав відбутися 20 грудня з 14.00 до 16.00. Але Харківський міськвиконком подає заяву до Дзержинського районного суду з вимогою заборонити пікет, мотивуючи це тим, що немає доказів легалізації об’єднання "За правду", тим, що проведення пікету в День міліції може призвести до зіткнень з шанувальниками цієї професії, а також тим, що на вибраному пікетувальниками місці немає достатньої для пікету території.

19 грудня 2001 року суддя Дзержинського райсуду Лосєва Д.А. розглянувши звернення міськвиконкому винесла постанову: "Виходячи з того, що вищезазначені організації планують почати проведення вказаної акції. 20 грудня 2001 року, а справа судом може бути розглянута в зв’язку з досудовою підготовкою в більш пізніший термін, з метою забезпечення заявлених вимог міськвиконкому, необхідно заборонити проведення пікетування будинку обласного УВС. до розгляду справи по суті".

Представники харківського комітету руху опору "За правду" та представники молодіжного штабу блоку Ю.Тимошенко вважають, що влада грубо порушила ст.39 Конституції України, і з ними важко не погодитися, адже перший пікет, яким молодь зустрічала президентів, взагалі не потребував дозволу, а другий пікет суд, якщо не міг розглянути вчасно справу, мав би дозволити, щоб не порушувати ст. 39 Конституцію України.

І вже ніякими нормативними актами влада не зможе пояснити те, що у пікетуючих відібрали гасла і листівки.

Харківські владні структури, незважаючи на скандал у січні 2001 року із зносом наметового містечка на майдані Свободи у Харкові, ніяк не вивчать відповідні статті Основного Закону України.
 Поділитися