MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прес-реліз Севастопольського Медіа-Центру

19.12.2001   

7 грудня в Севастопольському Медіа-Центрі, створеному Севастопольською правозахисною групою, відбувся круглий стіл на тему: "Роль журналістів у демократичному суспільстві".

Більш 20 представників друкованих і електронних ЗМІ Севастополя взяли участь у його проведенні, у тому числі редактори, журналісти, засновники ЗМІ, начальник Управління інформації міської держадміністрації Севастополя.

Була висловлена думка, що сьогоднішній стан ЗМІ в регіоні об’єктивно відображає рівень розвитку суспільства. ЗМІ не готові до того, щоб бути кращими, ніж суспільство в цілому, однак оздоровлення ЗМІ повинне привести і до оздоровлення суспільства.

На думку інших учасників круглого столу, роль ЗМІ повинна змінитися й в умовах трансформації суспільства: переходити від ролі колективного агітатора і пропагандиста, яку вони грали при комунізмі, до ролі "сторожового пса демократії", надаючи громадянам інформацію, що викликає суспільний інтерес.

Під час круглого столу обговорювалися найбільш гострі професійні проблеми, з якими стикаються журналісти міста: доступ до інформації, журналістська етика, відсутність технічної можливості для оперативної подачі матеріалів, низька заробітна плата і невисокий рівень професійної підготовки журналістів. Багатьох цікавила проблема використання виборчого підходу державними органами при акредитації представників різних ЗМІ. Власників друкованих ЗМІ обурювало те, що безкоштовні газети витісняють з ринку більш якісну друковану продукцію інформаційного характеру. На думку інших учасників круглого столу, така ситуація нормальна для будь-якого конкурентного середовища, а місцеві ЗМІ не навчилися існувати в умовах вільного ринку.

Було висловлене загальне побажання багатьох учасників організувати в Медіа-Центрі навчальну програму по менеджменту ЗМІ.

Виконавчий директор Севастопольської правозахисної групи Роман Романов і керівник Севастопольського Медіа-Центра Світлана Ранцанц представили учасникам круглого столу програму заходів для журналістів, що будуть організовані і проведені Севастопольським Медіа-Центром у найближчі 2 місяці. Серед них тренінги з журналістської етики, проведення журналістських розслідувань, висвітлення питань, пов’язаних з порушенням прав людини, захистом персональних даних, забезпечення доступу до інформації, навчальний семінар з правових основ діяльності журналістів в Україні.

У зв’язку з майбутніми виборами буде проведена окрема зустріч, присвячена висвітленню передвиборних кампаній у засобах масової інформації. Було вирішено, що обговорення цієї теми і навчальний семінар будуть організовані в другій половині грудня.

Керівник Севастопольського Медіа-Центра Світлана Ранцанц

 Поділитися