MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Києві відбулися урочисте завершення П’ятого Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творів-есе з прав людини та семінар "Проблеми громадянської освіти та захист прав людини у школах України"

23.12.2001   
Володимир Каплун, м.Харків

30 березня у Києві відбулося урочисте завершення П’ятого Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських творів-есе з прав людини. Організаторами конкурсу є Українська секція Міжнародного товариства прав людини та Харківська правозахисна група.

До Києва були запрошені тридцять три переможця серед майже чотирьох тисяч учнів та студентів. Їм від 15 до 25 років.

Після оприлюднення результатів поважні гості, серед яких Дитмар Хофманн, Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні, Мартін Шеффер, Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Холдар Свен, радник з політичних питань Делегації Європейської Комісії Європейського Союзу в Україні, Павличенко Олександр, директор Інформаційного Офісу Ради Європи в Україні вручили Дипломи і вітали переможців.

Того ж дня почав роботу дводенний семінар "Проблеми громадянської освіти та захист прав людини у школах України". До участі в семінарі були запрошені відомі фахівці у галузі громадянської освіти, вчителі – автори публікацій у бюлетені "Права людини. Громадянська освіта", вчителі - консультанти авторів кращих учнівських робіт, представники правозахисних, освітянських, молодіжних організацій та інші. Учасники отримали велику кількість літератури: видання Харківської правозахисної групи: "Міжнародні механізми захисту прав людини", "Звернення до Європейського суду з прав людини", "Викладання історії в контексті сприяння демократичним цінностям і терпимості" Кармел Галлагер, книги, надані посольством США в Україні: "Портрет Сполучених Штатів", "Історія Сполучених Штатів", "Географія США", "Економіка Сполучених Штатів", "Література Сполучених Штатів", "Вступ до прав людини", "Демократія - це дискусія", збірник документів Ради Європи, наданий інформаційним офісом Ради Європи в Україні. Крім того, всі учасники семінару мали можливість ознайомитися з усіма виданнями ХПГ і замовити літературу, яка їх зацікавила.

Окремі засідання семінару проводилися у формі "круглих столів", на яких обговорювалися такі теми:

1. Моніторинг дотримання прав людини в загальноосвітніх школах України.

2. Громадянська освіта, правознавство та захист прав людини в школі: проблема реальної ефективності.

3. Збирання крупинок досвіду: молодіжні організації, учнівське самоврядування та інші форми громадянського самовиховання.

4. Розвиток педагогічної громадськості. Творчі та професійні об’єднання вчителів.

5. Громадянське співробітництво учнів, вчителів та батьків як необхідна умова вирішення сучасних шкільних проблем.

Більш детальна інформація про результати конкурсу та семінару буде надрукована у випуску бюлетеня "Права людини. Громадянська освіта".

 Поділитися