MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Короткий коментар

23.12.2001   
Євген Захаров
Політична криза заглиблюється. Брутальні дії правоохоронців, намагання сховати інформацію при розслідування справи щодо зникнення Гонгадзе, жорсткий примус, спрямований на демонстрацію підтримки Президента народом, — все це підштовхує опозицію до більш рішучих дій. Але намагання розвернути акцію "Україна без Кучми" блокується місцевими владами, які усіма правдами і неправдами не хочуть дозволити пікет у вигляді наметового містечка, цю загальновідому публічну акцію протесту проти дій влади. Складається враження, що Президент пообіцяв губернаторам звільнити їх, якщо вони допустять на підвідомчій території наметові містечка. От і видумують абсурдні аргументи на кшталт оренди землі чи відсутності туалетів, чи відсутності у Конституції і законодавстві згадок про наметові містечка. Тоді, як за тою ж Конституцією все, що громадянам не заборонено, — їм дозволено, а для реалізації конституційного права на мирні збори влада просто зобов’язана забезпечити пікетникам і зручне місце для проведення пікету, і туалети.

Що ж робити у цій ситуації правозахисним групам? Як на мене, зараз неможливо виконувати тільки "рутинну правозахисну роботу", яка, безумовно, залишається за нами. Необхідно влаштувати переговорний процес між владою і опозицією, довести помилковість рішень місцевих влад і судів, щоби зменшити можливість силового протистояння, перевести його в суто правову площину. На мою думку, зараз необхідно домогтися розгляду Верховним Судом скарг в порядку нагляду на рішення місцевих судів про заборону наметових містечок, подати в той же час скарги до Європейського суду з прав людини про порушення 6, 10, і 11 статтей Конвенції про захист прав людини та основних свобод — це можуть зробити як окремі пікетники, так і організації в цілому, які повідомляли про пікети. Це і буде практична реалізація наведеного вище заклику, з яким не можна не погодитися — "Протиставимо аморальній владі чесну громадянську позицію".
 Поділитися