MENU

ВЕРХОВНИЙ СУД ВИРІШИТЬ СКІЛЬКИ КОШТУЄ SEX.COM

04.12.2002
Верховний суд штату Каліфорнія повинен прийняти рішення, чи коштує доменне ім’я Sex.com 65 мільйонів доларів. Якщо буде доведено, що доменне ім’я, вкрадене у власника Стівена Коена, є його власністю, він може одержати значну компенсацію.

У 1994 році Коен зареєстрував на своє ім’я Sex.com – для чого звернувся до тодішнього монопольному реєстратору, компанії Network Solutions.

Рік по тому, дехто Гері Кремен відправив у Network Solutions листа, у якому назвав себе офіційним представником Коена і повідомив, що той попросив його перереєструвати Sex.com на Кремена. Network Solutions, не підозрюючи обману, переписала ім’я власника.

З тих пір Стівен Коен намагається одержати від компанії компенсацію за незаконну передачу доменного імені. Точніше – за те, що в нього вкрали його власність.

Суди виносили суперечливі рішення, сторони неодноразово подавали на апеляцію – врешті справа про Sex.com дійшла до Верховного суду. Йому і треба бути вирішити, чи є доменне ім’я власністю, чи має цінність подібно до цінних паперів. А в результаті – чи можна це ім’я вкрасти і, відповідно, чи можна одержати за крадіжку компенсацію.

Утім, відкрите питання і про те, хто заплатить Коену, якщо його права на Sex.com будуть визнані, відзначає Newsru.com. Сам Кремен порівнює реєстрацію домену з паркуванням автомобіля. А Network Solutions – з парковником, що віддає ключі абикому. Він думає, що платити 65 мільйонів доларів якщо і повинна, то тільки Network Solutions „що проморгала“.

Кампанія Network Solutions наполягає на тому, що доменне ім’я є лише „продуктом угоди сторін“, „записом у базі даних“ і власністю бути не може, тому що не відповідає визначенню категорії власності з юридичних позицій.

Корреспондент.net 05 Січня 2003, 16:23

 Поділитися