MENU

“Українська інтернет спільнота” запрошує до співпраці у питаннях адміністрування домену .UA – Прес-реліз 15 травня 2003 року

05.12.2003
Всеукраїнська громадська організація "Українська Інтернет Спільнота" (УІС, uic.org.ua) відповідно до рішення виконавчої ради від 2 квітня цього року запросила до участі в Громадській наглядовій раді з питань домену .UA державні установи, діяльність яких пов’язана з розвитком Інтернет в Україні. Запрошення були надіслані Верховній Раді України (на ім’я Голови профільного Комітету), Службі безпеки України, Державному комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва, Державному комітету зв’язку та інформатизації України, Державному комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики, Державному департаменту інтелектуальної власності, Антимонопольному комітету України.

УІС висловлює протест у зв’язку із публікацією 13 травня на офіційному сайті Президента України (www.president.gov.ua) відкритого листа К.С.Синявського, колишнього голови правління Асоціації учасників ринку Інтернет України (АУРІУ, www.auriu.org), в якому, між іншим, сказано: "Неприпустимою ситуацією... є намагання окремої приватної структури та однієї громадської організації "Українська Інтернет спільнота" взяти під повний контроль загальнодержавний телекомунікаційний ресурс - домен верхнього рівня .UA без врахування інтересів інших організацій." УІС звертає увагу громадськості та усіх зацікавлених осіб на те, що відкрита багатостороння угода про створення громадської наглядової ради з питань адміністрування домену .UA була підписана 30 січня 2003 року за участю не лише УІС, але й найбільшого галузевого об’єднання Інтернет-провайдерів -- Інтернет Асоціації України (ІнАУ, www.inau.org.ua) та діючого адміністратору домену, що забезпечить послідовність та наступність процесу реформування. Ця багатостороння угода має принципово відкритий характер, і УІС впевнена, що в найближчий час до угоди приєднаються інші громадські організації, асоціації підприємств та державні установи, які зацікавлені в сталому розвитку Інтернет в України.

УІС рішуче засуджує спроби окремих зацікавлених осіб створити у громадськості хибне уявлення про нелегітимність або непрозорість процесу адміністрування домену .UA. Громадський ресурс, яким є домен, повинен знаходитись під громадським контролем. У цій роботі УІС готовий співпрацювати з будь-якими державними і недержавними організаціями, що представлені своїми легітимними керівними органами. Процес створення дієвої та прозорої системи громадського контролю йде, як заплановано, і його не зупинити.

Довідка

Всеукраїнська громадська організація "Українська Інтернет Спільнота" заснована 15 березня 2002 року установчим з’їздом, зареєстрована 16 липня 2002 року Міністерством юстиції України (свідоцтво #1812). Має 17 регіональних осередків в областях України та місті Києві.

Мета громадської організації "Українська Інтернет Спільнота" (УІС), визначена її Статутом, полягає у сприянні розвитку української складової всесвітньої мережі Інтернет, як одного із засобів формування в Україні громадянського суспільства, та сприянні прискоренню технологічного, підприємницького та інтелектуального прогресу України. УІС вбачає в Інтернет фактор розвитку свободи і демократії, ринкової економіки, української державності та інформаційного суспільства, істотний крок на шляху до інтеграції України у світове співтовариство. Більш детальна інформація доступна в Інтернет: http://uic.org.ua/
 Поділитися