MENU

Подібні статті

На Донбасі катують з обох боків, — нова доповідь ООН2 липня – головне за день1 липня – головне за деньВиконання рішень ЄСПЛ: запрошуємо на тренінг у КиєвіЗа домашнє насильство кривдникам доведеться відпрацьовуватиВенедіктова усунула Гюндуза Мамедова від керівництва департаментом воєнних злочинів30 червня – головне за деньКомпроміс зі злом: звернення правозахисників щодо засудження Україною політики Китаю відносно уйгурів29 червня – головне за деньДрузі та соратники Сахарова на Пам’ятних конвертах, присвячених дисидентамНе грати із наперсточниками (з нагоди річниці Бабиного Яру)Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 44 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2020 ‒ 14.06.2020 Тюрми, лікарні, поліція — де катують українців?25 червня – головне за деньКатували наркозалежних – у Харкові затримали дев’ятьох правоохоронцівУ США дівчина виграла справу у Верховному суді проти своєї школи24 червня – головне за деньУвага! Закінчується прийом заявок на участь у XXVIІ Школі з прав людини для харків’янРезолюція ПАРЄ щодо прав кримських татар: документ змінив тональність23 червня – головне за день

«Податківці, мабуть, блокуватимуть рахунки моєї організації, другі відімкнуть «Континент» від частоти, на якій він веде мовлення. Не знаю, як зі мною боротимуться силовики», — зазначає Шолох.

06.04.2004

«Податківці, мабуть, блокуватимуть рахунки моєї організації, другі відімкнуть «Континент» від частоти, на якій він веде мовлення. Не знаю, як зі мною боротимуться силовики», — зазначає Шолох.

Днями гендиректор радіостанції «Континент» Сергій Шолох заявив, що від «людини, ім’я якої я не можу називати», проте, котра варта довіри, до нього надійшла інформація про те, що керівництво Адміністріції Президента начебто «віддало силовим органам, структурам Держкомзв’язку та податковим органам негласне розпорядження вжити невідкладних заходів для припинення мовлення «Континенту».

«Податківці, мабуть, блокуватимуть рахунки моєї організації, другі відімкнуть «Континент» від частоти, на якій він веде мовлення. Не знаю, як зі мною боротимуться силовики», — зазначає Шолох.

«Континент» постійно був незалежним засобом інформації, відзначався гостротою матеріалів стосовно діючої влади. Серед іншого — тому, що на його хвилях мовлять іноземні інформаційні служби: «Голос Америки», Бі-Бі-Сі, «Німецька хвиля», «Польське радіо». Невідомо, наскільки достовірними є вищезгадані джерела Шолоха, проте одного разу на «Континент» уже «наїжджали». На початку 2001 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла рішення про позбавлення радіо "«Континент"»права на мовлення. Радіостанція залишилась в ефірі, бо встигла подати документи про оскарження рішення Нацради до Європейського суду з прав людини. Згідно з міжнародними правовими нормами та обов’язками, до завершення розгляду справи в Європейському суді «Континент має повне право на мовлення.

У зв’язку з останньою інформацією Сергій Шолох звернувся з відкритим листом до Президента Кучми, де зазначив, що «тиск на ЗМІ викличе негативну реакцію західних країн та буде вигідний передусім Росії».

(«Україна молода», №203, 1 листопада 2003 р.)

***

Хоч би як запевняли представники української влади різні міжнародні організації у своїй прихильності до принципів незалежності ЗМІ та свободи слова, реальність знову і знову доводить протилежне: професія журналіста в Україні — одна з найнебезпечніших, у нашій країні за журналістами стежать, їм загрожують, їх залякують.

Минулого тижня із заявою на ім’я нового генерального прокурора Геннадія Васильєва звернувся генеральний директор Радіо «Континент» Сергій Шолох. У документі він повідомив про факти стеження за ним і залякування його самого, а також його родини.

Нагадаємо, нещодавно С. Шолох свідчив у Генеральній прокуратурі в справі Гонгадзе, зокрема про участь у ній колишнього шефа міліцейської «наружки» Пукача. Як повідомляла «Українська правда», в ГПУ тоді відбулася очна ставка між заступником Пукача Володимиром Бернаком і керівником Радіо «Континент». В. Бернак на рівні виконавців був куратором стеження за Георгієм Гонгадзе і саме тим самим міліціонером, котрий зустрічався з С. Шолохом 10 липня 2000 р. і розпитував про Гонгадзе. На очній ставці на початку цього місяця В. Бернак, за інформацією «УП», С. Шолоха не впізнав, тоді як журналіст нібито відразу впізнав міліціонера. Правда, в інтерв’ю інтернет-виданню «Главред» С. Шолох цього тижня заявив, що він впізнав не того, чиє прізвище сповістили широкій громадськості. «Я впізнав людину, котра безпосередньо причетна до зникнення Гонгадзе. Я єдиний, хто її бачив, і єдиний свідок, котрий по цій людині проходить», — розповів С. Шолох.

У заяві ж на ім’я генпрокурора він також повідомляє: 29 жовтня ц.р. його попередили, що керівництво Адміністрації Президента України віддало неофіційне розпорядження силовим структурам, органам контролю над використанням радіочастот і податкових структур про негайне припинення діяльності Радіо «Континент».

А невдовзі після цієї звістки й відвідин Генпрокуратури в С. Шолоха почалися чергові неприємності. Він став помічати за собою стеження, у нього з’явилися підстави вважати, що його телефони прослуховуються, а на мобільний йому почали телефонувати невідомі люди й, відрекомендувавшись співробітниками податкової міліції, вимагали впустити їх у квартиру журналіста, де також міститься офіс Радіо «Континент», і пред’явити бухгалтерські документи. А також, відповідно до заяви С. Шолоха, ці люди, психологічно тиснучи на членів сім’ї журналіста, ще й намагалися о восьмій годині вечора потрапити до його квартири, де перебували дружина і троє малолітніх дітей. При цьому невідомі відмовлялися назвати свої прізвища та, згідно із законодавством, подати свої вимоги у письмовій формі.

Врахувавши манеру спілкування людей, котрі дзвонили й приходили, а також натяки на необхідність найняти охорону й визнання стеження за С. Шолохом, журналіст вирішив не повертатися додому й, виходячи з міркувань особистої безпеки та досвіду його колеги Г. Гонгадзе, на певний час сховатися від невідомих переслідувачів.

До генерального ж прокурора С. Шолох звернувся з такими вимогами: забезпечити закріплені в Конституції право на життя йому та родині, право на невтручання у приватне життя; забезпечити право Радіо «Континент» на законну інформаційну й підприємницьку діяльність (відповідно до законодавства України, припинення діяльності ЗМІ може бути здійснене виключно за рішенням суду або засновників); гарантувати прозоре й невідкладне розкриття викрадення та вбивства журналіста Г.Гонгадзе

(«Дзеркало тижня», 24-11-2003, www.zn.kiev.ua)

 Поділитися