MENU

Рідна мова – як засіб судового захисту ЗМІ

06.04.2004

Олексій Свєтіков, “Політична Україна”,  Луганська обл.:

Цікаву новацію застосувала минулого року юридична служба Луганського відділення КВУ: у кількох справах було заявлено клопотання про обов’язкову участь у слуханні позивача, про фіксування процесу технічними засобами і про проведення його… українською мовою.

Таким чином відбувався розгляд двох позовів високих посадовців міської ради до ЗМІ про захист честі й гідності та відшкодування моральної шкоди, в яких сторону ЗМІ представляв адвокат комітету виборців.

При застосуванні цієї новації в комітеті виборців України (КВУ) виходили з того, що посадовці міських рад Сходу України занадто погано знають українську мову, і для них не є комфортним давати пояснення та відповідати на запитання не звичною для них українською. Тим більш – під запис, який не можна знищити чи вилучити, і який можна в подальшому використати для порушення питання про службову невідповідність, згідно із Законом України “Про службу в органах самоуправління…”, за яким володіння державною мовою є кваліфікаційною вимогою для зайняття таких посад.

Саме використанням цієї новації ми пояснюємо той факт, що два заступники сєверодонецького міського голови, що подавали минулого року позови до газети “Третій сектор”, по кілька разів не з’являлися у судове засідання, у зв’язку з чим судді залишили їх заяви без розгляду. Остання така судова ухвала прийнята 25 грудня 2003 року.

(Полтавський обласний медіа-клуб, № 67, 12 січня 2004 року)

 Поділитися