MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вірусна пневмонія забрала життя солдата за одну добу

09.04.2004   

Валерій ЛИТОВЧЕНКО, Наталія ЧУСЬ:

У Чернігові з’явилися чутки зі словами «атипова пневмонія». Саме цю страшну азіатську хворобу поговір звинувачує у смерті солдата місцевого Учбового залізничного полку. У чернігівському військовому госпіталі вдалося дізнатись, що смерть солдата дійсно мала місце, але говорити про атиповість пневмонії підстав нема.

Реальний факт не менш жахливий, хоч і позбавлений присмаку китайської екзотики. Військовослужбовець строкової служби Олександр Сергійович Терещенко, призваний до війська восени 2003 року з Харківської області, помер 22 січня. Як показав розтин, однією з причин передчасної смерті хлопця стала вірусна пневмонія, ускладнена майже стовідсотковою незгортуваністю крові.

Напередодні, 21 січня, солдат звернувся в медпункт частини зі скаргами на погане самопочуття, зокрема на головний біль та нудоту. Його було госпіталізовано в медпункт частини. Наступного ранку хворий прокинувся, піднявся і пішов до туалету — але впав і втратив свідомість. Заходи з реанімації позитивного результату не дали.

Зі слів військового прокурора Чернігівського гарнізону Івана Шевченка, за фактом смерті військовослужбовця порушено кримінальну справу. Проводиться перевірка обставин смерті і правильності лікування. Експертизу по цьому випадку проводив Київський центр судово-медичних експертиз за участю як військових, так і цивільних фахівців. Тілесних ушкоджень, які могли б з’явитися від нестатутних стосунків, на тілі солдата виявлено не було. Про атиповість пневмонії у висновку не йдеться.

Зараз у тому медпункті, де сталась НП, з діагнозом ОРЗ перебувають ще кілька чоловік. Вони, за словами Івана Шевченка, зараз знаходяться під посиленим контролем медиків.

(“Україна молода”, №14, 27 січня 2004 р.)

 Поділитися