MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Моніторинг публікацій ЗМІ Чернівецької області щодо висвітлення порушень прав громадян ( січень-березень 2006 року)

06.09.2006   

Моніторинг здійснюється в рамках проекту „Дотримання прав людини. Стан і перспективи”, який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії/Програма „Демократичні гранти” Посольства США в Україні.

Перелік

засобів масової інформації, Інтернет-сайтів та інших ресурсів, у яких здійснюється моніторинг публікацій.

-  Газети: „Буковина”, „Буковинське віче», «Вабанк», «Версії», «Доба», «Молодий буковинець», «Погляд», «Свобода слова», «Сіті –інфо», « Час», «Чернівці»

-  Інтернет-сайти: www.bukinfo.cv.ua, www.citi.cv.ua, www.city.cv.ua, www.bucoda.cv.ua,  www.buknews.cv.ua, www.press.cv.ua

 

Коментарі/короткий опис порушень:

У січні-березні в місцевих ЗМІ було зафіксовано 36 повідомлень, у яких йшлося про порушення прав громадян. Найчастіше порушувалися права споживачів (8) , право на свободу слова, освіту, віросповідання вільне волевиявлення..

Резонансу набуло звільнено начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА  Сергія Данилюка та 13 його підлеглих у зенак протесту проти тиску на управління, який чинився після виступу С.Данилюка в місцевих ЗМІ з критикою оточення голови ОДА.

Значний вплив на міжконфесійну ситуацію в області мало також проведене 10 січня пікетування ОДА  священниками  і прихожанами  УПЦ з вимогами припинити втручання влади у міжконфесіійні справи, репресії і упереджене ставлення до віруючих УПЦ  з боку представників УПЦ КП та державної влади, скасувати  всі рішення місцевих рад  та розпорядження голови ОДА, які буцімто ухвалені з порушенням чинного законоавства України та норм міжнародного права, що спричинили міжконфесійні конфліктні ситуації, припинити розповсюдження неправдивої інформації та безпідставних ганебних звинувачень на адресу УПЦ , її священослужителів та віруючих людей, притягнути до відповідальності посадових осіб, з чиєї вини допущені порушеннянорм чинного законодавства України, що спричинили міжконфесійні конфлікти на території Чернівецької області.

Обурення громадськості викликав також факт  смерті 30-річного Анатолія Рудана  із с. Бабин, якого запросили до Кельменецького  райвідділу  внутрішніх справ як очевидця правопорушення. Після бесіди із слідчим А.Рудана знайшли на східцях  райвідділу міліції із  черпно-мозковою травмою,  в результаті  якої він помер.

В області масово порушувалися права споживачів, в першу чергу  ВАТ “Чернівціобенерго”, ДКП “ Чернівціводоканал” , ДКп “Облтепломережа”, іншими  підприємствами, які надають комунальні послуги населенню, в торговельних закладах  реалізовувалася неякісніти товари та продукти.

.Порушення виборчих прав, факти перешкоджання виборчому процесу були поодинокими,  не могли вплинути на остаточні результати виборів. 

Аналіз

опублікованих матеріалів щодо порушень прав громадян

січень-березень 2006 року

Право на працю

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

Екс-начальник  управління промисловості та розвитку інфраструктури Чернівецької ОДА Сергій Данилюк таа 13 із 15 його підлеглих звільнилися у знак протесту проти тиску, який чининвся на нього і на управління в ході службового розслідування . Розслідування було назначено після  виступу С.Данилюка на шпальтах місцевих ЗМІ з критичною оцінкою оточення  голови ОДА. 

Керівництво Чернівецької ОДА

Січень 2006

“Свободаслова” - №3 – 27.01.06 р.- “ Сергій Данилюк залишив ОДА”.;

“Версії” - №4- 27.01.06 – “Розкол у команді”.

« Погляд» - №6-24.01.06 – « Чиновники звільнилися гуртом».

«Молодий буковинець» - №8- 24.01.06 – « Звільнився  начальник  управління промисловості та 13 чиновників».

Кількість порушень

1

 

 

Право на оплату праці

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

У січні 2006 р. заборгованість з виплати зарплати  на Буковині зросла на 5,3% . Станом на 1 березня  найбільша заборгованість у  Новоселицькому ( 780,9 тис. грн.), Кельменецькому ( 651,7 тис. грн. районах. 40%  боргів припадає насільгосппідприємства.  Борги із виплати зарплати на економічно активних підприємствах  у м. Чернівцях – 1,8 млн. грн., у Кельменецькому районі – 403.8 тис. грн. На економічно неактивних підприємствах сума заборгованості 1,8 млн. грн.

 

2006

“Доба” - №11- 16.03.06 – с.5 – Ю.Кривоніс – “ Заборгованість зростає”.

Працівники ВАТ « Акцент ЛТД» вдалися до несанкціонованого страйку з вимогою  підвищити зарплату із 350 до 420 грн, дотримуватися право на відпустки.  За участь у несанкціонованому страйку працівники отримали догану та дисциплінарне стягнення. Домогтися підвищення зарплати працівникам не вдалося . Однак иза наслідками перевірки прокуратури, звільнено з роботи інспектора відділу кадрів , яка не належним чином оформляла заяви працівників на відпустку. Страйкарі  отримали  оплачу вальні відпустки, які їм заборгувало підприємство.

Керівництво  ВАТ « акцент Лтд»

2005

«Погляд» - №25-31.03.06 – « Робітники вимагають до себе уваги».

Жінки на Буковині у 2005 році за даними Головного управління статистики у Чернівецькій області заробляли  на сто гривень менше , ніж чоловіки

 

2005

«Молодий буковинець» _ №27- 09.03.06 – «Жінки заробляють на  сто гривень менше, ніж чоловіки».

Кількість порушень

3

 

 

Право на освіту

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

В Чернівецькій області підвозу потребують 7,4 тис. учнів та 659 педагогів, підвозиться 4,7 тис. учнів ( 63,5%) та 151 педагог

 

Постійно

“ доба” - №1- 05.01.06 – с.5 – “ Учням та вчителям не вистачає автобусів”

Колектив Кіцманської школи-інтернату  звернувся з протестом проти закриття їх закладу ( в інтернаті працюють 70 вчителів,  вчаться і виховуються 100 учнів з діагнозом “олігофренія”) .Облуно і місцева влада  планує у вивільненому приміщенні після закриття інтернату відкрити гімназію.  Облуно на початку навчальногороку  відмовило у зарахуванні до інтернату 17  учням.

Облуно

2005-2006

“доба” - №13-30.03.06 – М.Яровий – “ Злий  “подарунок” дітям”.

Батьки у Топорівцях Новоселиць кого району заборонили дітям відвідувати школу, педагогічний колектив оголосив страйк  в знак протесту проти рішення Новоселиць кого суду щодо поновлення на посаді директора Євгенії Квітень, яка обіймала цю посаду 14 років  Вчителі, батьки і учні  стверджують, що Є.Квітень  чинить тиск на колектив та учнів, підозрюється у фінансових махінаціях, порушує права учнів

 

 

« Молодий буковинець» - № 13 – 04.02.06 – В.Гринюк – « Бунт проти директора».

Кількість порушень

3

 

 

Право на безпечні умови праці, безпечне довкілля

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

У 2005 році на підприємствах Буковини загинуло 4 працівника ( 2 – в соціально-культурній сфері, по одному – в енергетиці і на будівнництві) , було травмовано 90 осіб ( 16 – в АПК. 24- соціально-культурній сфері, 5- на будівництві, 17 – в галузі машинобудування, 6 – в лісовій галузі) . На більшості підприємств  не створено  належних санітарно-побутових умов, люди працюють без засобів індивідуального захисту, спецодягу, на обладнанні, де відсутні захині пристрої, без медогляду.  Торік до  адміністративної відповідальності  ТУ Держнаглядохоронпраці  притягнуло 726 працівників, у т.ч 170  керівників підприємств та організацій а

Керівники підприємств , установ та організацій

2005

“Доба” - №3 – 19.01.06 – Р.Любера – “ Без травм виробництв не буває?”

У січні лише за один тиждень до травмпункту лікарні швидкої допомоги звернулися понад 80 громадян, які зазнали травм на вулицях через слизькі тротуари

Міська влада

Січень 2006

«Молодий буковинець» - № 9 – 26.01.06 0 Л.Осадчук – « За п’ять годин -20 травмованих».

Кількість порушень

2

 

 

Право на політичні переконання

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

Голова Глибоцької  РДА оголосив службове розслідування щодо дій начальника  юридичного відділу РДА  Петра Чорнея ,який очолює районну громадську приймальню СДПУ(О). Приводом стала публікація в районній газеті “ Новий день” П.Чорнея як керівника партійної громадської приймальні щодо  бездіяльності влади при розгляді скарг  мешканців с.Привороки, яким  відмовлено у виплаті державної допомоги на дітей.  Голова РДА вважає, що П.Чорней проблеми цих громадян мав вирішувати як державний службовець, а не керівник громадської приймальні. 

Голова Глибоцької РДА

П.Панчук

Січень

2006

“Час” - №3 – 19.01.06 -  с.3 - Тарас  Григорчук – “ Кна кожного кучміста – службове розслідування!”.

 

Румуномовного  письменника Василя Терицану, громадську діячку Ауріку Божеску  газета “ Час” звинувачує в тому, що вони підтримували і підтримують Януковича.  На цій підставі  автор статті робит висновок , що В.Терицану тягне  україну до Москви , а не до Європи і тому вимагає, щоби Румунія позбавила В.Терицану усіх румунських державних нагород.

Журналіст газети “ Час”  Олександр Грігорічук

19.01.06

“час” - №3- 19.01.06 р. – с.4 – О.Грігорічук - “ Василь  Терицану – герой Румунії?”.

Кількість порушень

2

 

 

Право на підприємницьку діяльність

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

Сторожинецька міська рада без вивчення думки підприємців прийняла рішення про ліквідацію ринку , що діє на  стадіоні « Дружба». На ринку зайнято понад 700 підприємців, функціонує він вже 10 років .  Після протесту підприємців  дія рішення призупинена.

Сторожинецька міська рада

2006

«Молодий буковинець» _-№32- 21.03.06 – В.Гринюк – « Ринок виганяють зі стадіону».

Кількість порушень

1

 

 

Право на свободу слова

Суть порушення

Хто порушив

(посада/орган/ПІБ)

Коли порушив

Джерело

(дата, номер)

10 січня 2006 р. о 12.00 біля приміщення ОДА невідомі агресивні священики та підбурені  ними прихожани вчинили напад на журналіста, шф-редактора газети “ Час”  Петра Кобевкаю. Вони викрикували погрози на його адресу, шарпали його одяг, розірвали куртку, били по спині. П.Кобевко вважає цей напад спробою тиску на свободу слова, залякування, а також перешкоджання займатися професійною журналістською діяльністю, що підпадає під ст. 171 ККУ. Редакція газети “ Час”  звернулася до прокурора області з проханням встановити особи нападників та порушити проти них  кримінальні справи.

невідомі агресивні священики та підбурені  ними прихожани

10.01.06

ас” - №2-12.01.06 –с.1,2 – п.Кобевко – “Геть Московського попа!” – “ Нащадки чорносетенців”

Телерадіожурналіст В.Мигалюк стверджує, що  за вказівкою гендиректора Чернівецької  ОДТРК А.Казимірський  з ефіру було знято  анонсовану передачу “ Тато, мама і я  - спортивна сім’я”  та замінено на трансляцію  агітаційної касети  одного з лідерів блоку Литвина І.Чижа “ Крупним планом”.

Гендиректор Чернівецької ОДТРК  А.Казиміврський

Січень 2006

“Час” - №4- 26.01.06 – с.4 – В.Мигалюк – “ Тато, мама і “Ми” – холуї Кучми”, або темники від Литвина і Чижа”

Синівецький сільський голова  Віктор  Морару  висловив претензії журналісту газети “ Час”  Т.Григорчуку з приводу того, що він без дозволу сільради  фотографує у селі та спілкується з мешканцями, запропонував журналісту писати лише про здобутки у селі, запропонував  заплатити за позитивний матеріал 

Синівецький  сільський голова  В.морару ( глибоцький район)

Лютий 2006

“ Час” - №7 – 16.02.06- с.5 – Т. Григорчук“ Синівецькі князьки зарвалися...”

 

3

 

 

Право на  віросповідання

Газета “ Час”  практикує публікацію матеріалів про міжконфесійні конфлікти в окремих селах Буковини  мвіж УПЦ та УПЦ КП під рубрикою “ Геть московського попа!” , що  віруючі УПЦ розцінюють як заклик до міжконфесійної ворожнечі. В цих публікаціях містяться також образливі виисловлювання на адресу УПЦ,  порівняння священнослужителів УПЦ з чорними круками, нащадками чорносотенців .

Газета “ Час”

Січень-лютий  2006

“Час” - №2-12.01.06 –с.1,2 – п.Кобевко – “Геть Московського попа!” – “ Нащадки чорносетенців”;

“Час” - №6 – 09.02.06 – с.3 – М.Куєк – “ Геть московського попа!. У Витилівці  коло церкви  на очах правоохоронців  пролилася кров невинної людини”

10 січня понад тисячу священників і прихожан УПЦ пікетували Чернівецьку ОДА з вимогами припинити втручання влади у міжконфесіійні справи, репресії і упереджене ставлення до віруючих УПЦ  з боку представників УПЦ КП та державної влади, скасувати  всі рішення місцевих рад  та розпорядження голови ОДА, які буцімто ухвалені з порушенням чинного законоавства України та норм міжнародного права, що спричинили міжконфесійні конфліктні ситуації, припинити розповсюдження неправдивої інформації та безпідставних ганебних звинувачень на адресу УПЦ , її священослужителів та віруючих людей, притягнути до відповідальності посадових осіб, з чиєї вини допущені порушеннянорм чинного законодавства України , що спричинили міжконфесійні конфлікти на території чернівецької області”

Чернівецька ОДА .

Місцеві органи влади

Січень 2006

“Буковина” - №3- 11.01.06 – с.1 “ Конфлікт вийшов за межі церковного”., “Буковина” - №4 ;

“ Свобода слова” - №1- 12.01.06 – с1-3 – А.Романцов – “ на майдані коло церкви революція іде”

“ Доба” - №2-12.01.06 – Ю.Чорней – “ Різдвяне загострення” ;

«Погляд» - № 3 -13.01.06 – В.Павлюк – « Храм , як яблуко розбрату»

Кількість порушень

2

 

 

Право на  правосуддя

Родину Сандуляків  з с. Михайлівки  Глибоцького району не повідомили про дату судового засідання., де  розглядалася справа  гр. Василини Рубанець, яка здійснила наїзд на  Тетяну Сандуляк , завдавшти їй тяжких тілесних ушкоджень.  Виконавча служба ще досі нестягла 15 тисяч гривень на лікування дівчини за вироком суду від 15.04.2005 р. , 

Глибоцький  районний суд

Виконавча служба

30.10.2004 – лютий 2006

“Час” - №8- 23.02.06. – с. 5 – Т.Григорчук – “ закон навпомацки”.

6 березня мешканці  с.Драчинці пікетували  Новоселицький суд  з вимогами звільнити з-під варти свого односельця, кандидата на посаду сільського голови Володимира Єфтемія , якого обвинувачують у скоєнні наїзду на двох пішоходів . Збори суддів Новоселиць кого райсуду розцінили цей інцидент як  тиск на суд.

 

06.03.2006

«Буковинське віче» - 322 – 17.03.06 – « Невдалий тиск насуд ?..»

« Буковинське віче» - № 23 – 22.03.06 – « Кого захищає у Новоселиці пан Ревега?».

Кількість порушень

2

 

 

Право на  житло

7 років жителі  гуртожитків по вул. Червоноармійській ,77-А, 77-Б та Чехова ,25 вимагаютиь авизнати за собою право на  приватизацію житлових помешкань. Позбавити їх право на житло намагається  ВАТ “Чернівцібуд”

ВАТ “ Чернівцібуд” – голова Подольський

200-2006 р.

“Час” - №2- 12.01.06 р. – с.5 –  Г.мусієнко – “ Кесарю-кесареве, а будівельникам – їхнє”

Кількість порушень

1

 

 

Права споживачів

3 січня мешканці буд. №220 по вул. Головній у Чернівцях перекрили автомобільнийрух на центральній транспортній магістралі міста. Таким чином люди протестували проти відключення їх осель від енергопостачання за борги. Будинок відомчий – належить ВАТ “ Кварц”. Борг за спожиту електроенргію 140 тис. грн. Мешканці стверджують , що сплачували  за електроенергію ВАТ “ Кварц”

Ват “ Чернівціобленерго”

ВАТ “ Кварц”

3 січня 2006

“БуковинА” – №2 – 06.01.06 – с. 1 – “ Перекрили дорогу”.

У Чернівцях пасажирам тролейбусів не видають проїздні квитки, не дотримується інтервал руху

Чернівецьке тролейбусне управління

Чернівецьке автобусно-тролейбусне підприємство

Постійно

“Буковина” - №3- 11.01.06 – “ Хочете платити більше?”.4 “ Буковина “- №15- 22.02.06 – “ Транспортне шахрайство”

Громадяни скаржаться на факти винесення необгрунтованих штрафних санкцій ВАТ “ Чернівціобленерго”  через виявлені несправності у лічильниках, хоча згідно вимог Держспоживстандарту  постачальник електроенергії має перевіряти й технічно обслуговувати лічильник раз на 8 років.  ВАТ “ чернівціобленерго” цього не робить . Прокуратура м. Чернівці взяти скарги до розгляду потерпілитх відмовилася, переадресувавши їх до суду , хоча більшість скаржників малозабезпечені і не мають коштів на судові витрати. В аналогічній ситуації опинився обласний Будинок дитини, з якого обленерго в судовому порядку намагалося стягнути 10646 грн.66 нібито через  пошкоджений лічильник.

У ході перевірки міською прокуратурою встановлено, що деякі контролери міськРЕМу  не дотримуються належного фіксування  тта формулювання  виявлених порушень в акті. Начальнини міськРЕМ винесено припис. Загалом за півроку звільнено 120 співробітників « Чернівціобленерго»  за порушення професійної етики

ВАТ “ Чернівціобленерго”

Прокуратура м. Чернівці

Постійно

“ Буковитна” - №17 – 01.03.06 – с.1 – А.Липневич – “ Викликав перевірити й ... поплатився”.

« Погляд»- №11-10.02.06 0 с.4 – «Собор дитячих доль».

«молодий буковинець» - № 18 – 16.02.06 -  Л.Нагірняк – « Як міняли « нестандартні електролічильники».

Керівництво Вижницького РЕМу після заміни керівника  не видає книжки абонентам –пільговикам без надання ними наступнихз документів : заяви-прохання про надання пільг, копій посвідчення , паспорта, індефікаційного коду, довідки про склад сім’ї .  Всі ці документи пільговики вже надавали раніше.

КерівникВижницького РЕМ І.Крушніцький

Грудень-2005-березень 2006

“Буковина” - №17 – 01.03.06 -  “ Захистіть від бюрократії” – лист  М. Лютик, мешканця  м.Вашківці.

Виконком Новодністровської міської ради  необгрунтовано завищив тарифи на водопостачсанння та водовідведення. Порушеннявиявлено АМКУ

Виконком Новодністровської міської ради

 

“Свободаслова” - №4- 02.02.06 р. -  “ У Новодністровську комунальники завищували ціни”.

«Погляд» - №19 – 10.03.06 – с.3 – «Підприємцям Ново дністровська зекономили 132 тисячі гривень»

«Молодий буковинець» _ № 25- 04.03.06 – « Тарифи на воду для підприємців знизили». .

ПМК-76 вже три роки не усуває заактовані недоліки , виявлені при здачі в експлуатацію житлового буднку  по вул. Червоноармійській ,55 , відмовляється надати проектно-кошторисну  документаці. Товариству співвласників.

ПМК-76

2003-2006

“Свобода слова” - №10-16.03.06 – с.22- А.Романцов – “ невже єдиний вихід – суд?2.

Фахівці спожив захисту бракували 85% від загальної кількості перевірених панчішно-шкарпеткових виробів, 82% - меблів, 74% - взуття. З перевірених 4,2 тонни ковбаси забраковано 1,8 тонни, багато знято з реалізації вершкового масла, плодоовочевої продукції. Водночас серед алкогольних напоїв забраковано лише 3,7%. Серед  цигарок – нуль .

У 2005 р. споживачі найбільше нарікали на комунальників (59 разів),  надавачів побутових послуг (54), енергетиків, водоканал та тепломережу ( по 30-40  звернень) . 86% звернень вирішено на користь споживачів. У 2005 р. перевірено знято з реалізації товарів на суму 788 тис.грн. або більше половини від перевіреного, 631 особу притягнуто до адміністративної відповідальності.

 

Підприємці

Постійно

«Погляд» - №20-14.03.06 – с.1,3 – А.Гаргаля – « Найгірші – ковбаса, шкарпетки й меблі»

Два тижні  родина інваліда  Л.Кирилюк ( м. Чернівці, вул.. Заводська 16/1 ) обходилася без водопостачання.  «Водоканал»  заявку прийняв , але поламку не усував 

ДКП « Чернівціводоканал»

Січень 2006

« Молодий буковинець» - №15 – 09.02.06 – « Щоби мати вдома воду, топимо сніг». 

Кількість

8

 

 

Права проти катувань

У 2005 р. з роботи звільнено 276 міліціонерів області. Причиною звільнення стали негативні подробиці їхньоїдіяльності ,- повідомив начальник відділу роботи з персоналом УМВС області Б.Серафимов .

2005

2005

“Час” - №2-12.01.06. – с.1 – “ Часінформ”.

30-річного Анатолія Рудана  із с. Бабин, якого запросили до Кельменецького  райвідділу  внутрішніх справ як очевидця правопорушення, знайшли на східцях  райвідділу міліції із  черпно-мозковою травмою в результаті  якої він помер.  Прокуратура порушила кримінальну справу. . Підозрюваний у  побитті свідка звільнився з лав міліції.

Працівники Кельменецького РВВС

Лютий 2006

«Молодий буковинець» - №21-23.02.06 – В.Дудар -«Мій син помер  після відвідин райвідділу міліції».

« Молодий буковинець» - № 30-16.03.06 -  « керівництво  кельменецької міліції покарали».

У смт Глибока  працівники прокуратури та судмедекспертизи не зібрали рештки загиблої на пожежі  62-річної Мирослави Яковенко , не транспортували їх на експертизу до моргу у Чернівці , а змусили все це робити сина загиблої.. 

Райпрокуратура, міліція

Січень 2006

“Час” - №5 – 02.02.06 – с.5 – Т.Григорчук – “ ціна кривди”.

На Буковині у 2005 році  зареєстровано майже 3 тисячі  звернень щодо насильства  в сім’ї

 

2005

«Молодий буковинець» - №21-23.02.06 – А.Косівчук – « У сім’ях б’ють і жінок, і чоловіків».

 

  4

 

 

Порушення виборчого законодавства

Тільки через суд  добився мешканець Берестя Новоселицького району П.Лисенко права зареєструватися кандидатом на посаду сільського голови. СТВК зарахувала тільки 48 із 56  поданих ним підписів. Частина підписів була зііпсована навмисне, СТВК відмовила у реєстрації  П.Лисенко 17.02.06 , 18-19 лютого вона не працювала, а 20 лютого повідомила П.Лисенка , що строки звернення пропущено. Псля визнання судом рішення СТВК протиправним, СТВК затягувала видачу П.Лисенку  посвідчення канжддидата, чим створювала  труднощі у веденні агітації.

Голова СТВК  В.Перебиковський

Лютий- березень  2006

“Буковина” - №21- 14.03.06 – А.Ісак – “ Конкурентів – за борт....”

Депутат до Сокирянської районної ради , директор  місцевої гіманазії Валерій Степаненко перешкоджав  підрахунку голосів  Романковецькій ДВК №149, схопив бюлетні зі стола, на зауваження голови ДВК  Галини Беженар не реагував. Для наведення порядку на дільницю було викликано наряд міліції.  Голову ДВК Г.Беженар у шоковому стані госпіталізували.

Депутат до Сокирянської районної ради , директор  місцевої гіманазії Валерій Степаненко

Березень 2006

“Буковина” - №26- 31.03.06 – с.2 – Л.Грубляк – “ Кому влада, а кому лікарняне ліжко”

« Буковинське віче» - №26-31.03.06.

Правоохоронці ( понад тисячу)  , працівники УМНС, податкової міліції (60 осіб), курсанти училища міліції , які у день виборів несли чергування на дільницях  фактично були позбавлені право  на голосування

 

26.03.06

«Погляд» - №22 – 21.03.06 – В.Доскоч – « Чернівецькі міліціонери не голосуватимуть. У них просто не буде часу 26 березня  віддати свій голос за будь-яку політичну силу»

13 лютого близько 22.00 у селі Байраки Герцаївського району троє невідомих у масках  поблизу власного будинку побили директора ТзОВ « Байрак-Агро» кандидата  в депутати  Герцаївської райради від виборчого блоку « Пора» у партійному списку  під першим номером 

 

13.02.06

«Молодий буковинець» - №19-18.02.06 – « Побили  кандидата в депутати від « Пори».

Кількість порушень

4

 

 

Загалом порушень

36

 

 

 

 Поділитися