MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прогрес і больові точки українського правосуддя

16.12.2006    джерело: www.radiosvoboda.org

Рада Європи стежитиме за реформуванням судової влади в Україні і має намір допомагати офіційному Києві у боротьбі з корупцією та політичною заангажованістю судів.

Про це домовились у Києві комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммамберг і голова Верховного Суду України Василь Онопенко.

Прогрес українського правосуддя

Стан українського правосуддя дозволяє європейським експертам стверджувати, що реформи у системі набули незворотного характеру, наголосив Томас Хаммамберг.
Комісар Ради Європи за тиждень перебування в Україні відвідав Одесу і Львів, зустрівся з представниками місцевих судів, апеляційного суду, з громадськими правозахисними організаціями:

«У Києві мені поталанило обговорити проблеми судової реформи з членами Верховного Суду, Вищої ради юстиції, парламентарями та урядовцями. Загальне враження – прогрес українського правосуддя. З ознак минулого лишилися корупція, заполітизованість і заанґажованість окремих суддів і судів, недостатнє фінансування потреб судів і їхня технічна відсталість. Про це нам говорили усюди, де ми були. Це ті больові точки українського правосуддя, яких Рада Європи допоможе вашій державі позбутись».
Голова Верховного Суду Василь Онопенко визнав, що названі Томасом Хаммамбергом проблеми серйозно гальмують реформування судової системи:
«Тільки лінивий не критикує судову систему, не завжди це об’єктивно, але це дійсно так. Проте, якщо характеризувати нинішню ситуацію, я переконаний, що є гарні передумови покращити роботу суду загалом. Є суспільна необхідність у тому, щоб діяльність судової системи була покращена, ми бачимо, скільки пропозицій, скарг, нарікань від громадян поступає. Є політична воля керівництва держави у тому, щоб ця робота була покращена. І, нарешті, є воля керівництва суду і моя мета покращити діяльність суддівської системи».
Зміни в правосудді неможливі без реформування прокуратури, правоохоронних органів...

 Поділитися