MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Церкви братимуть участь у президентських виборах, щоб вижити, – експерт

25.08.2009    джерело: www.zik.com.ua
24 серпня Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Владика Андрій Горак заявив, що священики повинні втручатися у політику і у храмах наставляти людей, щоб ті були патріотами своєї держави.

Крайній прояв політичної поляризації релігійних організацій спостерігався на виборах 2004 року. Симпатії, які тоді проявлялися у своїх найгостріших, особливо епатажних формах, будуть продемонстровані і на цих виборах. Таку думку сьогодні, 25 серпня, у коментарі ЗІКу висловив кандидат політологічних наук, доцент ЛНУ ім. І. Франка, релігієзнавець Андрій Юраш.

Він вважає, що Янукович, Симоненко й інші представники проросійського напрямку на виборах будуть розраховувати на підтримку УПЦ МП. Янукович, наприклад, це однозначно продемонстрував під час візиту Патріарха Кирила.

З іншого боку, як зазначив Андрій Юраш, політики так званого демократичного табору однозначно будуть шукати підтримку в тих церковних організацій, які орієнтовані на збереження самостійного статусу України. Це УПЦ КП, УГКЦ, а також протестантські церкви.

На думку релігієзнавця, церковні організації, зі свого боку, захочуть співпраці з політичними силами як своєрідної гарантії існування своєї церкви. Скажімо, УПЦ КП, яка фактично вже 20 років існує в Україні, розуміє, що якщо прийде політична влада, яка буде спрямована на підтримку УПЦ МП, то це взагалі може поставити під питання існування Київського Патріархату. Тому природно, що Київський Патріархат буде підтримувати тих політичних діячів, які гарантуватимуть політичні можливості для його збереження і розвитку.

«Якщо би вони зовсім усувалися з політичного процесу, у такий спосіб вони би розв’язували руки тим політичним угрупованням, які абсолютно теоретично, можливо, за деякий час поставлять питання про право самої церковної організації на існування», – зазначив Андрій Юраш.

Довідка ЗІКу.

24 серпня на урочистій сесії Львівської міської ради заявив Митрополит Львівський і Сокальський Української Православної Церкви Київського Патріархату Владика Андрій Горак заявив, що священики повинні втручатися у політику і у храмах наставляти людей, щоб ті були патріотами своєї держави.

«Ми повинні нести слово між люди, які приходять у храми. Але повинні нести не тільки слово Боже, але й виховувати людей у патріотизмі, відданості та любові держави України і свого народу», – сказав Владика Горак.

«Через півроку нас очікує велика дилема: хто стане у керма нашої великої, скажемо так, любимої держави. Це все буде залежати тільки від нас», – додав він.

Він зазначив, що трохи раніше були слова одного з високих чинів однієї з українських церков, який сказав, що церква не повинна втручатися у політику. Владика Горак сьогодні на сесії прокоментував ці слова, і сказав: «Я особисто відкидаю слова деяких церков, що вони відмежовуються від політичного життя в Україні. Так, як особа, ви можете це робити, але як представник церкви зобов’язані націлювати людей, як вони мають поступати і кого обирати, щоб потім не казали, що не того обрали».

 Поділитися