MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Розпочала роботу електронна гаряча лінія з протидії дитячій порнографії

20.11.2009   

19 листопада 2009 року, напередодні святкування 20-ї річниці Конвенції ООН про права дитини, розпочала роботу Електронна гаряча лінія з протидії дитячій порнографії в Інтернеті створена Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда-Україна».

Гаряча лінія розроблена у вигляді веб-сайту. Кожен користувач Інтернету може повідомити про випадки дитячої порнографії в Інтернеті, надіславши інформацію за допомогою спеціальної форми, розташованої на Головній сторінці сайту. Перевірка повідомлень буде здійснюватися 1-2 рази в тиждень експертом Центру «Ла Страда-Україна». Користувачі Інтернетом мають змогу надсилати інформацію про факти дитячої порнографії в Інтернеті анонімно. Якщо ж користувач бажає отримати відповідь на своє повідомлення та дізнатися про подальшу роботу фахівців лінії з отриманою інформацією, він може залишити свої контакти.

Адреса гарячої лінії www.internetbezpeka.org.ua

З цієї нагоди в Українському національному агентстві Укрінформ відбулася прес-конференція.

На заході були присутні: Катерина Левченко, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», радник міністра внутрішніх справ України, Руслан Пахомов, начальник відділу боротьби з кіберзлочинністю Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми МВС України, Крістіане Гульманн, консул Федеративної республіки Німеччина в Україні, Моніка Платек, довгостроковий експерт спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи зі зміцнення та захисту прав жінок та дітей, Наталія Астапова та Юлія Момот, ЮНІСЕФ в Україні, Наталія Сухорукова, представник департамента сімейної та ґендерної політики Міністерсва сімї, молоді та спорту України, Жанна Ревнова, керівник департаменту з корпоративних зв’язків компанії «Київстар».

Прес-реліз заходу:

ПРЕС-РЕЛІЗ

20 листопада 2009 року весь світ святкує 20-ту річницю Конвенції ООН про права дитини, яка була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Менш ніж за рік до вересня 1990 року Конвенцію схвалили в законодавчому порядку 20 держав, що означало вступ документа в дію. В тому ж місяці за ініціативою ЮНІСЕФ та шести держав в Нью-Йорку відбулася Всесвітня зустріч в інтересах дітей. Учасники зустрічі закликали всі держави ратифікувати Конвенцію. До кінця 1990 року Конвенцію ратифікували 57 держав, а до 31 грудня 1995 року Конвенцію ратифікували вже 185 країн, що є безпрецедентною подією у нормотворчій діяльності  в області прав людини.

Конвенції ООН про права дитини проголошує дитину найвищою соціальною цінністю і закликає захищати її права. Проте і сьогодні, через 20 років після її прийняття, ці права порушуються. Використання дітей у створенні дитячої порнографії є одним з грубих порушень прав дитини. Для України ця проблема є надзвичайно актуальною.

Статистичні дані МВС України свідчать, що в період за 9 місяців 2009 р. було порушено 772 кримінальні справи за Ст.301 КК України (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів).

Гостроту проблеми показує і дослідження, проведене Міжнародною організацією ЕКПАТ (Зупинимо дитячу порнографію та торгівлю дітьми) у 2007-2008 роках. За його результатами, 25 % від загальної кількості пошукових запитів у світовій мережі Інтернет пов’язані з порнографією і складають 68 мільйонів запитів щодня. Подібні тенденції спостерігаються і в країнах СНД: згідно статистики популярного українського Інтернет-порталу, більше 30 000 користувачів відвідують порнографічні вебсайти.

Щоб ефективно протистояти та запобігати збільшенню масштабів дитячої порнографії в Інтернеті, Центр «Ла Страда-Україна» створив електронну гарячу лінію www.internetbezpeka.org.ua. За допомогою цієї лінії кожен громадянин України може повідомити про наявність дитячої порнографії в Інтернет-просторі.

Гаряча лінія є моніторинговим інструментом для збирання (шляхом отримання повідомлень від громадян) інформації про факти розповсюдження дитячої порнографії в Інтернеті  з метою подальшого блокування цього негативного контенту.

Кожен користувач Інтернету може повідомити про випадки дитячої порнографії в Інтернеті, надіславши інформацію за допомогою форми на Головній сторінці сайту. Перевірка повідомлень буде здійснюватися 1-2 рази в тиждень експертом Центру «Ла Страда-Україна». Користувачі Інтернетом мають змогу надсилати інформацію про факти дитячої порнографії в Інтернеті анонімно. Якщо ж користувач бажає отримати відповідь на своє повідомлення та дізнатися про подальшу роботу фахівців лінії з отриманою інформацією, він може залишити свої контакти.

Створення такої лінії є втіленням у життя однієї з рекомендацій Третього всесвітнього Конгресу по боротьбі із комерційною сексуальною експлуатацією дітей та підлітків (2008 р.), воно відповідає принципам Факультативного протоколу по боротьбі із торгівлею дітьми, дитячою проституцією та дитячою порнографією, який доповнює Конвенцію ООН про права дитини, Конвенції Ради Європи про кіберзлочинність, Закону України про Загальнонаціональну програму «Національний План дій на виконання Конвенції ООН про права дитини до 2016 року». Програмне забезпечення лінії створене у відповідності до діючих зразків подібних ліній, що працюють в європейських країнах.

Захід проходив за фінансової підтримки Посольства Німеччини в Україні.

За детальнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» за тел. 044 205 37 36, 205 36 95. Контактні особи: Світлана Колесникова, Оксана Ясельська.

 Поділитися