MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЯК ЗА НАМИ СТЕЖИЛИ

05.07.2010   

Харківська правозахисна група запрошує на публічну дискусію, присвячену методам роботи радянських спецслужб ВУЧК, ГПУ, НКВС, КДБ, політичним репресіям за радянських часів і проблемам доступу до архівів, де зберігаються документи про політичні репресії.

 

Панелісти – доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал (Київ), режисер телефільму «Цар і раб хитрощів»,  який присвячений долі Миколи Хвильового, Ірина Шатохіна (Київ), співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров (Харків).

 

Під час дискусії будуть:

показані уривки з фільму «Цар і раб хитрощів»;

презентуватися книга «Полювання за Вальдшнепом» (збірка нещодавно розсекречених документів із справи оперативного обліку Миколи Хвильового, оперативне ім’я – «Вальдшнеп»), видання Харківської правозахисної групи із зазначеної теми;

обговорюватися «літературні справи» КДБ;

демонструватися документи КДБ щодо стеження за громадським рухом в Харкові у 1989-1991 рр., зокрема, за «Меморіалом» та «Народним Рухом України» – фігуранти цих документів зможуть дізнатися, як за ними стежили і як каральні органи втручалися в їхнє життя.

 

Питання для обговорення:

Чому ми мусимо знати правду про нашу історію?

Які таємниці зберігають архіви?

«Родина должна знать своих стукачей?»

та інші.

 

Дискусія відбудеться  в четвер, 8 липня о 17-30 в приміщенні громадської організації «Поступ» (пл. Свободи 6, вхід до нового корпусу ХНУ імені В.Н. Каразіна з лівого торця – навпроти 9-го під’їзду Держпрому).

 Поділитися