MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вимагаємо накласти вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності»

19.01.2011    джерело: www.totalaction.org.ua
Луганчани закликають всіх долучатися до протестів проти закону «Про регулювання містобудівної діяльності». Якщо Президент його підпише, забудовники зможуть вирубувати дерева, встановлювати загородження і навіть рити котловани без узгодження з мешканцями, істориками та екологами; отже процес знищення рекреаційних та історичних зон буде прискорений у рази

18 січня 2011 року біля будівлі Луганської обласної Державної Адміністрації громадські активісти провели акцію протесту проти закону «Про регулювання містобудівної діяльності».

Головною вимогою активістів було накладання президентського вето на закон «Про регулювання містобудівної діяльності», прийнятий Верховною Радою 13 січня 2011 року. Участь у заході взяли понад 50 осіб, серед яких представники громадських організацій, журналісти та громадські активісти міста. Організаторами акції виступили громадські організації - Східноукраїнський центр громадських ініціатив та Правозахисний центр «Поступ». Окрім усних закликів, що звучали в ході акції, в руках учасників були плакати з гаслами: «Закону – вето, містам – майбутнє», «Нет геноциду городов», «Тигипко, засунь закон обратно».

В ході акції протестувальники зацементували карту Луганська, що символізувало загрозу майбутніх забудов міста, які відбуватимуться без узгодження із громадськістю. До складу цементного розчину, яким була залита карта увійшли «корумпованість, жадібність і політична глухота» чиновників Кабміну та депутатів Верховної Ради.

Також луганчани зібрали підписи під зверненням до В.Януковича з проханням накласти вето на новоприйнятий закон. Це звернення було передано заступнику начальника Управління містобудування та архітектури Луганської облдержадміністрації Григорію Мазуру, який вийшов до протестуючих.

«Ухвалення цього закону є цинічним наступом великим містобудівних компаній на права та законні інтереси мільйонів мешканців міст нашої країни. Цим законом у громадян відбирають право навіть висловлювати свою думку щодо майбутніх забудов. Ми сподіваємось, що Президент України накладе вето на закон, а не підтримуватиме жадібність забудовників», - коментує захід голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Нагадаймо, що якщо Віктор Янукович підпише Закон, то ні громадські слухання, ні архітектурні та екологічні експертизи не будуть грати ніякої ролі. На думку активістів, даний закон вигідний тільки великим забудовникам, тому що тепер вони зможуть вирубувати дерева, встановлювати загородження і навіть рити котловани без узгодження з людьми, істориками та екологами.

 Поділитися