Конкурс на участь у національному тренінґу з моніторинґу жорстокого поводження у місцях несвободи
Харківській інститут соціальних досліджень за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», Координатора Проектів ОБСЄ в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини проведуть три тренінґи, присвячені моніторинґу (постійним відвідуванням) як ефективному методу попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи.
До участі у тренінґу запрошуються правозахисники, представники громадських організацій, волонтери та всі, кого цікавлять права людини у різних місцях утримання людей – інтернатах, психоневрологічних лікарнях, притулках для дітей, слідчих ізоляторах, в’язницях, військових частинах тощо. З повним переліком місць несвободи можна ознайомитись тут. Вік та досвід правозахисної діяльності претендентів значення не мають, але досвід роботи у вказаній сфері стане перевагою.
Програма тренінґу буде включати у себе:
• Міжнародні стандарти забезпечення дотримання прав людей у місцях несвободи;
• Досвід моніторинґу жорстокого поводження у місцях несвободи в Україні та інших країнах;
• Специфіка моніторинґу жорстокого поводження в установах Міністерства соціальної політики України, Міністерства науки і освіти, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України;
• Становлення та розвиток національного превентивного механізму в Україні.
Усі тренінґи буде проведено експертами Харківського інституту соціальних досліджень за участі представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Орієнтовні дати проведення тренінґів:
1 тренінґ – АР Крим, м. Судак – 3 дні у межах з 15.09 по 20.09.2012
2 тренінґ – АР Крим, м. Судак – 3 дні у межах з 21.09 по 25.09.2012
3 тренінґ – м. Харків – 3 дні у межах з 05.10 по 10.10.2012.
Точні дати будуть відомі після завершення набору.
Організатори повністю покривають витрати на проживання, харчування, проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобусу або поїзду) та участь у тренінґу.
По завершенні тренінґу учасники отримають сертифікати та будуть мати можливість застосувати здобуті знання на практиці, приєднавшись до схем відвідування місць несвободи, що проводяться Асоціацією незалежних моніторів та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.
Для участі у конкурсі необхідно:
Заповнити та надіслати анкету учасника (скачати можна тут) із фото на електронну адресу: [email protected] не пізніше 23 години 4 вересня.
Відібрані учасники будуть повідомлені електронною поштою 6 вересня.
Контактна особа – Світлана Щербань +38 (097) 854-25-88