MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Слідчі сфальсифікували справу? Ну то й що? Все давно визначено: "Рева будєт сідєть!"

13.08.2013   
Степан Терновий
Прокурори у справі "дніпропетровських терористів" цілий тиждень будуть думати, чи хочуть вони заслухати в судовому засіданні свідків, які вказують на вину Дмитра Реви.

Звинувачення думає, чи кликати свідків провини "дніпропетровських терористів". Прокурори у справі дніпропетровських терористів цілий тиждень будуть думати, чи хочуть вони заслухати в судовому засіданні свідків, які вказують на вину Дмитра Реви.

Адвокат Дмитра Реви Віталій Погосян в судовому засіданні заявив клопотання про виклик до суду ряду свідків, не заявлені обвинуваченням. Серед них особи, які, на думку СБУ (про що свідчить лист начальника відділу ЗНД Ходуса від 28.05.2012 року), могли бути причетні до скоєння терактів і були опитані в якості свідків на досудовому слідстві - колеги Реви по роботі в штабі Михайла Соколова і сам екс-народний депутат.

Ще один свідок, якого викликали до суду - товариш Віктора Сукачова, який приблизно в той же час, що і Рева отримав смс від Сукачова з вмістом: "Ти як там? Живий? Дружина, діти окей?". Аналогічне повідомлення від Сукачова на номер Реви обвинувачення вважає доказом "злочинної змови".

Також адвокат просив опитати в суді родичів Реви і його спільних з Віктором Сукачовим знайомих, які можуть дати характеристику його особистості.

"Нікого з рідних і друзів Дмитра, хто був на допитах в СБУ не пускають до зали судових засідань, саме на тій підставі, що вони як свідки будуть опитуватися в суді. А тепер прокуратура сумнівається, чи потрібно цих людей опитувати в суді", - повідомила сестра і адвокат Дмитра Реви Оксана Томчук.

До суду також не викликали трьох колег Дмитра Реви, які в обвинувальному висновку зазначено як особи, що вказують на вину підсудного.

"Звинувачення спочатку стверджує, що ці люди вказують на причетність Реви до терактів, але у списку свідків для допиту в суді їх не заявляє. Коли адвокат пропонує усунути цю" прикру помилку "- коливаються. Чому? Тому що ці люди свідчать про непричетність Реви до вибухів у Дніпропетровську. А прокурори бояться, що в черговий раз відкриється брехня ", - зазначила Оксана Томчук.

Адвокат Реви Погосян озвучив клопотання і мотивував, чому ці свідки повинні бути опитані в судовому засіданні. Прокурори своєї позиції за клопотанням ще не висловили, просили часу подумати до наступного засідання.

За клопотанням адвоката Погосяна, заявленим у суді ще торік, до суду також будуть викликані особи, які сфальсифікували докази проти Дмитра Реви при обшуку, а саме вчинили телефонний дзвінок з номера Реви на номер головного обвинуваченого Сукачова і подали цей факт як спробу Реви зв'язатись з подільником.


У ході досудового розслідування факт фальсифікації докази підтвердився, однак слідчий прокуратури вважає, що оперативники не зробили нічого незаконного, кримінальне провадження було закрито.

У судовому засіданні опитано вже майже 70 свідків зі списку звинувачення, в якому близько 90 свідків. Ще близько 20 свідків будуть викликані додатково - відповідні клопотання адвокатів суд вже задовольнив.

За матеріалами Цензор.НЕТ

 Поділитися