MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Лідерам учнівського самоврядування – про Європейський тиждень місцевої демократії

22.10.2013   
Георгій Кобзар
В рамках Європейського тижня місцевої демократії у Чугуївській міській раді Харківської області відбувся День відкритих дверей для представників шкільного самоврядування міста.
В рамках Європейського тижня місцевої демократії у Чугуївській міській раді Харківської області 15 жовтня 2013 р. відбувся День відкритих дверей для представників шкільного самоврядування міста. Старшокласників ознайомили з роботою міської ради та її виконавчого комітету. Школярі мали можливість не тільки дізнатися в теорії, як здійснюють свою діяльність виконавчий та представницький органи місцевого самоврядування, але й побувати в низці управлінь та відділів міськвиконкому. Про Україну як повноправну учасницю Ради Європи, значення Європейського тижня місцевої демократії розповів член Харківської правозахисної групи, координатор «Центру правової інформації та консультацій» Чугуївської правозахисної групи Юрій Чумак. Для більшості учасників зустрічі стало відкриттям, що будь-який житель міста має право вносити свої пропозиції та брати активну участь в обговоренні проектів рішень, розпоряджень, які приймаються міськрадою, її виконавчим комітетом та міським головою. Представникам учнівського самоврядування були вручені правові пам’ятки, підготовлені фахівцями ЧПГ за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Довідка «ПЛ»: Європейський тиждень місцевої демократії (ЄТМД) є щорічною загальноєвропейською подією, під час якої місцеві влади усіх 47 держав-членів Ради Європи організовують громадські заходи, щоб зустрітися і взаємодіяти зі своїми громадянами з актуальних питань. Європейський тиждень місцевої демократії – ініціатива Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету місцевої та регіональної демократії. Проведення заходу призначено на тиждень, що включає 15 жовтня – дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році. За допомогою цього правового інструменту держави-члени Ради Європи, які підписали Хартію, зобов’язуються втілювати принципи місцевого самоврядування в своєму національному законодавстві. В центрі цьогорічного Європейського тижня місцевої демократії (ЄТМД), який відбувався з 14 до 20 жовтня, була мотивація громадян до участі в процесах прийняття рішень на місцевому рівні. За рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи провідною темою ЄТМД 2013 року визначено «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, участь».
 Поділитися