MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкрите звернення Харківської правозахисної групи

21.02.2014   
Вчора, 20 лютого 2014 року, у центрі Києва фактично відбулася терористична операція, в результаті якої загинуло до ста мирних громадян, а сотні отримали поранення. Ми впевнені, що цей злочин міг бути вчинений тільки спецпідрозділом однієї зі спеціальних служб безпеки.

До Верховної Ради України
До Генерального прокурора України

Відкрите звернення Харківської правозахисної групи

Вчора, 20 лютого 2014 року, у центрі Києва фактично відбулася терористична операція, в результаті якої загинуло до ста мирних громадян, а сотні отримали поранення. Снайпери за допомогою вогнепальної зброї, спеціально застосованої для враження цілей з великої відстані, із заздалегідь заготовлених вогневих точок вбили на Майдані незалежності десятки неозброєних людей. Метою снайперів було саме вбивство людей, бо кулі потрапляли в життєво важливі органи – голову, шию, область серця. Вчинені страшні злочини проти людяності, які спричинили трагічні наслідки.

Події цього жахливого злочину впродовж декількох годин висвітлювались в прямому ефірі  на багатьох телевізійних каналах, але ніхто із суб’єктів, уповноважених на боротьбу із тероризмом, не вжив заходів для негайного припинення терористичної операції проти громадян України.

Тому ми впевнені, що цей злочин міг бути вчинений тільки спецпідрозділом однієї зі спеціальних служб безпеки.

Ми вимагаємо від Українського парламенту відповідно до статті 89 Конституції України негайно створити термінову слідчу комісію для розслідування, яка має відповісти на питання, до якого підрозділу належали снайпери і хто саме давав злочинний наказ на знищення громадян.

Ми також вимагаємо від органів прокуратури вжити заходів, передбачених Законом України «Про боротьбу з тероризмом», для припинення терористичної операції проти громадян України, затримати злочинців, встановити організаторів та виконавців цієї терористичної операції, та притягти їх до передбаченої законом відповідальності.

І. Рапп, голова Харківської правозахисної групи
Є. Захаров, директор Харківської правозахисної групи

 Поділитися