MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Луганщині розгромили окружну виборчу комісію. А міліція рекомендує «не нагнітати»

08.05.2014   
Сергій Григор’єв
Робота ОВК територіального виборчого округу №108 наразі паралізована. Сепаратисти заявили, що їх нормативна база – куля в лоб.
Напередодні в Краснодоні до будівлі Будинку культури, де проводила чергове засідання окружна виборча комісія територіального округу № 108, безперешкодно увійшли четверо цивільних людей в масках, заблокували вихід з приміщення і зажадали від членів комісії або скласти повноваження, або виконувати їх вимоги щодо проведення так званого «референдуму» 11 травня. Як повідомляє прес-служба Луганського обласного відділення Комітету виборців України, нападники, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, поводилися неадекватно та заявили: «Наша нормативна база – куля в лоб». Після того, як з незваними візитерами була досягнута домовленість про зустріч у середу о 8 ранку, вони пішли. ОВК прийняла рішення звернутися із заявою до міліції з проханням вжити заходів реагування та виділити комісії охорону. Двоє членів ОВК звернулися до міського відділу міліції з відповідною заявою. Однак заяву у них не взяли, запропонувавши «прийти завтра», а тим часом «не нагнітати обстановку» і «не перебільшувати значення події». Члени комісії та юрист ОВК проявили наполегливість, викликали начальника Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області та добилися, що заяву в них нарешті було прийнято. Проте близько 22 години до приміщення комісії, де в той час працювали з документами голова ОВК і дві жінки – члени ОВК, увійшли не міліціонери, а до десятка озброєних автоматами невідомих. Жінок вони закрили в одній кімнаті, приставивши автоматника, а голову комісії Владислава Кугая почали бити. Це тривало близько 40 хвилин. Потім від членів комісії зажадали списки виборців, яких В ОВК не було і не могло бути, оскільки попередні списки передається членам дільничних виборчих комісій (ДВК) з органу ведення держреєстру. А ДВК в окрузі мали бути створені саме на перерваному бандитами засіданні. «Перемовини» з членами ОВК вів депутат міської ради від Партії регіонів Олег Тарасюк, який брав участь у нападі і був єдиним з «пришельців» без маски. Бандити розгромили приміщення, розсипали і частково знищили документи та пішли, вигнавши з приміщення членів комісії. Ті знову звернулися до міліції, довго чекали «прийому», вислуховували репліки міліціонерів, що «так і треба, до біса вибори» тощо. Після дзвінків однієї з членів ОВК до Центральної виборчої комісії, до СБУ в Києві та дзвінка з Києва начальнику МВ ГУМВС, у них взяли другу заяву та опергрупа таки виїхала на місце події. На ранок 7 травня ситуація була така: голова ОВК Володимир Кугай отримав тілесні ушкодження, знаходиться в безпеці і думає, чи звертатися йому в лояльну до бандитів міліцію; дільничні виборчі комісії не створені і проведення виборів в окрузі під загрозою; робота ОВК паралізована принаймні на кілька днів. Крім того, за інформацією ЛОО КВУ, в Краснодонському офісі Партії регіонів зараз щосили йде робота з підготовки до «референдуму» 11 травня.
 Поділитися