MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Справу полковника міліції, за вказівкою якого розганяли харківських євромайданівців, передано до суду

22.01.2015   
Сергій Григор’єв
Прокуратурою Харківської області завершено досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 КК України стосовно одного з колишніх представників керівного складу Харківського міського управління міліції.
Прокуратурою Харківської області завершено досудове розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) стосовно одного з колишніх представників керівного складу Харківського міського управління ГУ МВС України в області. За інформацією прес-служби прокуратури області, встановлено, що за вказівкою полковника міліції, який мав забезпечувати охорону громадського порядку біля Академії внутрішніх військ МВС України 19 лютого 2014 року, почався розгін мітингувальників. Правоохоронці фактично необґрунтовано застосували силу до мирних неозброєних демонстрантів. Кілька громадян тоді отримали тілесні ушкодження. Більше того, через, м’яко кажучи, недбалість високпосадовця міліції, до охоронюваного периметру, створеного правоохоронцями, безперешкодно зайшло близько 100 так званих «тітушок», які побили мітингувальників, спричинили тілесні ушкодження представникам ЗМІ та розбили камери операторам кількох телеканалів. Під безпосереднім керівництвом полковника міліції з місця проведення мітингу було безпідставно затримано та доставлено до райвідділу 12 мітингувальників, на яких незаконно складено адміністративні протоколи за ст. 185 КУпАП (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції при виконанні ним службових обов’язків). Показово, що при цьому жодного з «тітушок» міліціонери не затримали. Обвинувальний акт стосовно вже колишнього полковника міліції затверджено та направлено до Червонозаводського районного суду м. Харкова. Екс-міліціонеру обрано запобіжний захід – особисте зобов’язання. Матеріали щодо протиправних дій «тітушок» слідством виділено в окреме провадження за ч. 1 ст. 171, ч. 1 ст. 296 КК України (перешкоджання професійній діяльності журналістів та хуліганство).
 Поділитися