MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Москві вбито опозиційного політика Бориса Нємцова

28.02.2015   
Юрій Нужний

Російський політик і державний діяч, депутат Ярославської міської думи Борис Нємцов 27 лютого 2015 р. був застрелений у центрі Москви.

За фактом вбивства Головним слідчим управлінням по місту Москві порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 105 КК РФ (вбивство) і ст. 222 КК РФ (незаконний обіг зброї). Про це повідомили в слідчому комітеті.

«За попередніми даними, невідомий з машини зробив не менше 7-8 пострілів в Бориса Нємцова, коли той ішов по Великому Москворецькому мосту. На місці події працює слідчо-оперативна група, проводиться детальний огляд місця злочину, встановлюються і допитуються свідки та очевидці події», – йдеться в повідомленні.

Лідер партії «Яблуко» Сергій Мітрохін заявив: «Це жахливий злочин пов’язаний з політичною діяльністю Бориса Нємцова. Це виклик не тільки опозиції, але і керівництву країни».

За словами Вадима Прохорова, адвоката сім’ї Бориса Нємцова, кілька місяців тому опозиціонеру погрожували вбивством в соціальних мережах: «За кілька місяців до сьогоднішнього дня надходили погрози в соціальних мережах. Ми навіть подавали заяву, але реакції не було».

Як відомо, в інтерв’ю від 10 лютого Нємцов заявляв, що побоюється, що президент Росії Володимир Путін «замовить» його за опозиційні висловлювання.

«Я ніколи не приховував своїх політичних поглядів. Вважаю, що саме він [Путін] розв’язав війну в Україні. Ставлюся до нього гірше нікуди. Особливо після подій «Норд-Осту» і Беслана», – говорив політик.

Вбивство Нємцова відбулося за день до опозиційного маршу «Весна», запланованого на 1 березня.

Нємцов був одним із творців і лідерів громадського руху «Солідарність», співголовою політичної партії «РПР-ПАРНАС», членом Координаційної ради російської опозиції.

Політичну діяльність розпочав губернатором Нижегородської області в 1991 році. Після двох термінів перейшов на роботу в уряд Росії. Був міністром палива та енергетики, в 1997 став першим замом голови уряду, входив до Ради безпеки Російської Федерації.

Після відставки в 1999-2003 роках – депутат Державної думи, де обіймав посади заступника голови Держдуми і керівника фракції СПС.

 Поділитися