MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Київ виконує європейські рекомендації з протидії нетерпимості. Частково

09.06.2015   
Георгій Кобзар
Європейська комісія з протидії расизму та нетерпимості оприлюднила попередній звіт про виконання Україною рекомендацій, які комітет дав у 2011 році. При цьому міжнародні експерти констатують «лише часткове виконання» рекомендацій.
9 червня 2015 р. Європейська комісія з протидії расизму та нетерпимості (ЄКРН, орган Ради Європи) оприлюднила попередній звіт про виконання Україною рекомендацій, які комітет дав у 2011 році. Як повідомляє «Європейська правда», у стислому документі аналізується виконання владою трьох рекомендацій – про створення спецоргану з координації дій влади у питаннях протидії расизму та нетолерантності; про встановлення чіткої процедури отримання статусу біженця; а також про створення ефективного органу, що має повноваження розслідування скарг на дії міліції. За всіма пунктами РЄ констатує «лише часткове виконання» рекомендацій, а в деяких випадках Київ намагався представити успішними ті сфери, де насправді мала місце бездіяльність. Зокрема, як орган, що координує дії влади, Київ представив офіс Омбудсмана. Комісія зазначає, що його відомство має кваліфікований персонал, добре обізнаний у питаннях, пов’язаних з расизмом і расовою дискримінацію і організував численні навчальні сесії щодо запобігання і боротьби з дискримінацією для різних груп, у тому числі юридичних експертів, суддів, працівників правоохоронних органів і представників НУО, здійснив публікації для підвищення обізнаності про антидискримінаційне законодавство. Але офіс Омбудсмана не може мати таких координаційних повноважень щодо влади. Скарги на дії міліції зараз розслідує управління внутрішньої безпеки МВС, що створює неприпустимий конфлікт інтересів, оскільки міліція сама визначає ступінь винності своїх співробітників. У питанні надання притулку біженцям РЄ констатує певний прогрес, але критикує підпорядкованість Державної міграційної служби МВС і вказує на нескоординованість дій інших владних інституцій щодо біженців. У ЄКРН зазначають, що ці висновки стосуються тільки конкретних рекомендацій, наданих Києву раніше, і не спрямовані на надання комплексного розгляду всіх дій проти расизму та нетерпимості в державі. Нагадаємо, 6 червня у Києві відбувся Марш рівності на захист прав секс-меншин. Акція тривала якихось 40 хвилин і дуже швидко переросла у сутички, які точилися між міліцією, що охороняла мирну ходу, і молодиками у масках. У результаті – постраждали 9 міліціонерів, 1 госпіталізували у тяжкому стані. Праві радикали нашпигували петарди осколками заліза, один з яких і поранив співробітника МВС. Близько 30 провокаторів було затримано.
 Поділитися