MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правовий експерт ХПГ провів тренінг з прав людини для активістів ромської громади

19.10.2015   
Наталія Охотнікова

18 жовтня 2015 року правовий експерт Харківської правозахисної групи Наталія Охотнікова мала честь провести семінар для активістів ромської громади у рамках проекту “Залучення ромської молоді до правозахисної діяльності у м. Харків” за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Відповідно до проекту, всього заплановано проведення циклу із 6 семінарів. Логічним завершенням проекту стане проведення 11 грудня 2015 року заключного круглого столу за участю представників влади, місцевого самоврядування, спікерів тренінгів, учасників тренінгів та ЗМІ.

Перший семінар було присвячено загальним питанням держави та права, правам та обов’язкам людини та громадянина. Ця тема викликала жвавий інтерес у активістів, які прагнули обговорити найбільш болючі проблеми, з якими вони стикалися у повсякденному житті – які роми мають права та яким чином можуть їх реалізувати, як поводити себе з представниками державної влади, як і кому поскаржитися на прояви дискримінації.

У другій частині тренінгу Іван Матюшенко, Віце-Президент ХНКОЦ «Ромен», поставив на обговорення аудиторії такі питання як роль та місце ромів у всесвітній історії та історії українських земель, нагальна ситуація з дотримання прав ромського населення, та як активісти, що зібралися у залі, можуть допомогти покращити ситуацію у суспільному житті ромів Харківщини, а подалі – й всієї України.
Маємо надію, що така важлива ініціатива матиме розвиток, і ромська молодь співпрацюватиме з Харківською правозахисною групою у подальшому

.

 Поділитися