MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Активіст з Росії нелегально приїхав до Харкова подихати свободою

23.12.2015   
Лариса Салімонович

Сьогодні в Москві повинні були винести судовий вирок у справі 76-річного Володимира Іонова, якого звинувачують за статтею «Неодноразові порушення на мітингах». Але літній сміливець, що прославився фактично «донкіхотськими» акціями протесту проти кремлівського режиму, днями втік до Харкова.

Свій вчинок він пояснив не боязню тюрми (за таку провину в РФ можуть засудити на три роки), а суто романтичними мотивами. Річ у тім, що недавно з Москви легально перебралася в Україну його кохана жінка Ольга Браун. Тож аби не страждати від розлуки, пара вирішила об’єднатися всупереч усім фатальним обставинам.

«Коли я був одинаком, мені було абсолютно однаково, осудять мене чи ні, – прокоментував свій вчинок утікач. – Але тепер я не один, а з коханою жінкою. У неї конституція набагато тендітніша за мою. Тож iз почуття турботи і любові до неї я прийняв таке рішення».

Кордон пан Іонов перетнув нелегально, «городами», і тепер має намір просити в Україні політичного притулку. Але наскільки реальні його перспективи з огляду на відкриту в Росії судову справу?

Непросту ситуацію прокоментував «УМ» голова Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», член Харківської правозахисної групи Юрій Чумак:

«Слід зазначити, що законодавство України взагалі не містить терміна «політичний притулок». Натомість Конституція України у ч. 2 ст. 26 встановила, що «іноземцям та особам без громадянства може бути надано притулок у порядку, встановленому законом». А відповідно до п. 26 ст. 106 Конституції України саме Президент України приймає рішення про надання притулку в Україні.

Як бачимо, Іонов, по-перше, не визнаний на сьогоднішній день судом РФ кримінальним злочинцем (адже вирок ще не винесено), по-друге, він, звісно, не є воєнним злочинцем та не скоював злочинних дій, що суперечать принципам ООН. Натомість у Росії його обвинувачують за політичними мотивами та ще й за нормою, яка фактично узаконила можливість судити двічі за одне правопорушення (спочатку в адміністративному порядку, а потім – у кримінальному).

Отже, якщо пан Іонов звернеться до Президента України з проханням про надання притулку із зазначенням того, що в Російській Федерації його переслідують за суспільно-політичну діяльність, я не вбачаю правових перешкод для отримання ним такого статусу».

Лариса Салімонович, «Україна молода»

 

 Поділитися