MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Голодні та немиті бійці 53-ї окремої механізованої бригади

09.02.2016   
Юрий Асеев
Продовження історії

Воїни розповіли про нелюдські умови, в яких живуть на полігоні. Голодні та немиті бійці 53-ї окремої механізованої бригади у відчаї рушили пішки з Широколанівського полігону до військової прокуратури у Миколаєві, а це відстань у понад 300 кілометрів. Вони по 8-10 місяців були на передовій в зоні АТО.

На Широкий лан прибули 5 лютого і потрапли в нелюдські умови. Там, кажуть бійці, змушені жити всі разом в одному наметі: на 30 ліжках – 150 бійців, тому сплять на землі.

Вони самовільно залишили полігон і пішли до прокурорів. Бійці пояснюють, що це крок відчаю, бо командири їх не чують. "Ми – люди, які прослужили, вибилися з сил. Ми вимагаємо, а нас ігнорують. На передовій було легше", - розповідає боєць Ігор. "Люди, гляньте на нас. Це наші захисники, як є", - каже солдат Сергій Іванюк.

Щойно чутки про марш обурених розлетілись у соцмережах, адміністрація вислала за вояками автобус. Бійців привезли до найближчої адміністрації в актову залу. Поки чекали на зустріч із прокурором, розповіли про наболіле. "Ми востаннє отримали сухпайок 1 лютого, 2 сухпайка по сьогоднішній день. Баня була, я не мився з 25 грудня. Питної води немає. Ми сніг топили. Ну, це ж не передова, тут неможна так", - каже сержант Віталій Путілін. Дивіться фото: Півсотні військових вирушили пішки з Широкого лану до Миколаєва через відсутність харчів та вошиві матраци В першу ніч приїзду, кажуть військові, їм довелося спати просто неба на снігу.

Тепер намет є, але один на весь батальйон. Проте командири прохання про нормальний побут ігнорують, кажуть бійці. "Начштабу - ми у нього запитали, як будемо жити. Мовчки розвернувся і пішов", - обурюється боєць. 

 

Хочете подивитись, чому вчора взбунтувались солдати 53-ї бригади? . А також розповідь одного з бійців: "Широкий лан - николаевская область, нет питьевой воды, нет еды, света, дров, и вряд ли будут. Врачи, большая часть **** не лечат, в госпиталь попасть проблема, постираться вообще молчу. Комбриг угрожает за любое неповиновение разведкой. В открытую говорит дал приказ ломать челюсти.

Многих избили. забрали военники, паспорта, карточки, деньги. Рапорта не проходят, рвут при тебе. У разведки зеленый свет на все. Комбат орет звоните куда хотите, мне по***, я на дембель.Мужики я не жалуюсь, просто такого ***** я не видел нигде. Все говорят одно: верните на передовую, там хоть есть за что умирать".

Пекла ситуації додає те, що в минулому випуску Слідства.Інфо ми показали репортаж про перебування цієї 53-ї бригади на полігоні в Черкаському (Дніпропетровська обл.). Умови там були жахливі: в наметах вода по литки, дрів нема, їжі нема, волонтерська допомога розкрадена. Вже на наступний день командування бригади подзвонило, вибачилось і сказало, що бійців переводять на інший полігон. "Все гаразд - мовляв - не хвилюйтесь!" - "Куди ви їх переводите?" - "На Широкий лан, Миколаївська область, там нормальний полігон". Ну хіба не покидьки?

 Поділитися