MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вбивство адвоката Юрія Грабовського

25.03.2016   
Яна Смелянська
"Сьогодні ми дізналися трагічну звістку. Адвокат Юрій Грабовський знайдений вбитим. Підозрюваних у цьому злочині затримано, і ми сподіваємося, що всі причетні до вбивства нашого колеги будуть покарані. Висловлюємо співчуття близьким і рідним Юрія Грабовського, всім, хто його знав. Ми всі втратили талановитого розумного енергійного адвоката, відданого своїй справі" - це повідомлення сьогодні вранці з'явилося на сторінці Національної асоціації адвокатів України у Фейсбуці.

"Сьогодні ми дізналися трагічну звістку. Адвокат Юрій Грабовський знайдений вбитим. Підозрюваних у цьому злочині затримано, і ми сподіваємося, що всі причетні до вбивства нашого колеги будуть покарані. Висловлюємо співчуття близьким і рідним Юрія Грабовського, всім, хто його знав. Ми всі втратили талановитого розумного енергійного адвоката, відданого своїй справі" - це повідомлення сьогодні вранці з'явилося на сторінці Національної асоціації адвокатів України у Фейсбуці.

Тіло адвоката російського спецназівця Олександра Александрова Юрія Грабовського знайшли закопаним на трасі в Київській області. Цю інформацію повідомила його колега Оксана Соколовська, факт смерті підтвердив військовий прокурор Анатолій Матіос. У поліції поки офіційного підтвердження не дали. Пропонуємо коротку довідку про Грабовського.

Відповідно до даних Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Юрій Грабовський народився 25 жовтня 1972 року в Києві. Навчався в Київському медичному училищі №4, а потім працював у дитячій лікарні №9.

У 1992 році вступив до Національного медичного університету ім. Богомольця. З 1996 року до 1998 року працював радником голови Московської районної ради депутатів м.Києва з гуманітарних питань, помічником голови Московської РДА з гуманітарних і соціальних питань.

У 1998-99 роках був радником міністра охорони здоров'я, членом Молодіжного уряду України, позаштатним помічником-консультантом народного депутата 1-3 скликань.

З 1999 року до 2001 року - штатний помічник-консультант народного депутата.

Юридична діяльність

У 2006 році здобув другу вищу освіту - закінчив юридичний факультет Національної академії державної податкової служби України (магістр права).

З 2006 року по квітень 2007 року - заступник начальника державної виконавчої служби у м Бориспіль та Бориспільському районі, керівник відділу представництва інтересів ГІС в судах. Був звільнений у зв'язку з ліквідацією служби.

З квітня 2007 року - приватний адвокат. Заступник директора - керівник Кримського офісу юридичної фірми "Кравченко і партнери".

З 2007 року до 2009 року перебував на керівних посадах юридичного напряму Кримських регіональних підприємств вітчизняного автовиробника.

Протягом 2007-2008 років в якості адвоката брав участь у виборчих судових процесах, кримінальних процесах на захист керівників суб'єктів владних повноважень і органів місцевого самоврядування, інших цивільних, господарських та адміністративних справах на захист господарюючих суб'єктів.

З червня 2010 року начальник відділу екологічної політики регіонів Управління екологічної політики Міністерства охорони навколишнього природного середовища. У зв'язку з реорганізацією Мінприроди посада була скорочена.

З липня 2013 - керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Грабовський і партнери".

З 2013 по січень 2015 секретар Ради адвокатів м Київ, перший заступник голови Громадської ради при Міністерстві юстиції України (2012-2014 рр.), Член Громадської ради при Державній реєстраційній службі, член Експертної ради НААУ, аспірант НДІ інформатики і права НАПрН.

З липня 2015 - заступник голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Резонансні справи

Грабовський захищав луганчанку Анастасію Коваленко, яку СБУ затримала в лютому 2015 року зі сумкою, начиненою вибухівкою. СБУ стверджувала, що жінку для здійснення теракту завербував російський Грушники. Сама обвинувачувана заявила, що горезвісну сумку попросив знайомого передати її хлопець, і вона сама не знала, що в ній знаходиться. 9 березня має відбутися чергове судове засідання у її справі.

Повідомлялося, що Грабовський також був адвокатом одіозного судді Сергія Вовка, який засудив екс-міністра внутрішніх справ і нинішнього главу фракції БПП Юрія Луценка до чотирьох років позбавлення волі. Вовк звинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України - постанові завідомо неправосудного рішення. Незважаючи на численні клопотання прокуратури, Вовка так і не заарештували, більше того, термін його відсторонення не був продовжений.

У травні 2015 року розпочав захищати російського Грушники Олександра Александрова, який разом з ще одним військовим РФ Євгеном Єрофєєвим був затриманий при спробі захопити стратегічний міст під Щастям. Грабовський заявляв, що в зв'язку з цією справою йому погрожували.

 Поділитися