MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Роз’яснення Мінсоцполітики: терміни дії довідок внутрішніх переселенців і виплат по ним

02.07.2016   
медіа група ХПГ
Довідки переселенця, в яких вказана адреса місця проживання, за якою внутрішньо переміщена особа  фактично НЕ проживає, діють  до 20 липня 2016 року. Про це повідомляє Вечірній Харків з посиланням на Міністерство соціальної політики України.

Довідки переселенця, в яких вказана адреса місця проживання, за якою внутрішньо переміщена особа  фактично НЕ проживає, діють  до 20 липня 2016 року.

Про це повідомляє Вечірній Харків з посиланням на Міністерство соціальної політики України.

"Щоб уникнути випадків припинення виплат переселенцям після 20 липня 2016 року такі люди повинні проінформувати управління соцзахисту про своє фактичне місце проживання і до 20 липня 2016 року одержати нову довідку", повідомили у відомстві.

Що стосується термінів дії довідок переселенців, то довідки, видані з 13 січня 2016 року, дійсні і діють безстроково, незважаючи на відсутність відповідної позначки ГМС. Винятки становлять довідки, дія яких скасовано у зв'язку з тим, людина подала заяву про відмову від довідки; скоїв злочин; повернувся на покинуте місце постійного проживання; виїхав на ПМЖ за кордон; подав завідомо недостовірні відомості; НЕ по проживає вказаною адресою.

«Довідки, видані внутрішньо переміщеним особам до 13 січня 2016 року і дійсні на момент набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб », також діють безстроково», повідомляють у відомстві.

У разі, якщо людина фактично не проживає за вказаною адресою реєстрації, дія довідки скасовується.

На запитання, чи не припинять соціальні виплати (в тому числі пенсії) за довідками, які були дійсні на 11 червня 2016 роки (дату вступу в силу постанови Кабінету міністрів України № 352), відомство дає наступне роз'яснення:

«Виплати, які за станом на 11 червня 2016 року за чинними проводилися довідками, тривають. До 14 грудня 2016 року управління соцзахисту проводить обстеження місця фактичного проживання переселенця, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї за формою, встановленою Мінсоцполітики. Наступне обстеження проводиться протягом шести місяців з дати складання попереднього акту».

Кабінет міністрів України від 8 червня 2016 року прийняв Постанови № 352 «Про внесення змін до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 року № 509» та № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

 Поділитися