MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Харкові з’явилися псевдо-поліцейські

17.11.2016   
Юрій Шершень
Вони «полюють» на новобранців. Принаймні, про це пишуть у соціальних мережах.

Вони «полюють» на новобранців – про це пишуть у соціальних мережах.

Зокрема, 11 листопада в одному з харківських пабліків з’явилася інформація про те, що в районі ХТЗ (робочий район біля Харківського тракторного заводу) «катається чорний Geely, зупиняється, там сидять 3 чоловіка, питають документи і рік народження».

Пізніше подібні дописи почали появлятися регулярно. Як відзначають у коментарях під постами харків’яни, таким чином «працюють» співробітники військкоматів Харкова, бажаючі виконати план призову на строкову службу. Виявилися серед жертв подібних методів і вже відправлені на службу молоді люди. Повідомляють державний номер «чорного воронка»: 5310.

Як прокоментували Інтернет-оглядачу «Главное» в центрі громадських зв’язків Головного управління Національної поліції в Харківській області, поліція не має відношення до вказаних протизаконних дій

«Главное» нагадує, що співробітники військкоматів не мають права зупиняти на вулиці людей і вимагати від них пред’явлення документів. Тим більше, протизаконними є спроби насильно відвезти людину в військкомат або на обласний збірний пункт. І в разі, якщо хтось став жертвою таких протиправних дій, слід ігнорувати вимоги «псевдо-поліцейських» і негайно телефонувати на номер 102, повідомляючи про злочин.

До речі, голова МВС Арсен Аваков ще до початку осіннього призову заявив, що Національна поліція не буде протизаконними методами допомагати військкоматам виконувати план призову. За його словами, участь працівників Нацполіціі в цьому процесі може здійснюватися тільки в рамках кримінального провадження за фактами ухилення від призову на строкову військову службу. В іншому випадку це призведе до порушення конституційних прав і свобод громадян та негативно вплине на імідж Національної поліції України.

 Поділитися