MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Марш жіночої солідарності у Харкові

08.03.2017   
Георгій Кобзар
8 березня 2017 у Харкові відбувся Марш жіночої солідарності «ВИМАГАЄМО 100%».

«Як відомо, за одну і ту саму роботу жінки в Україні отримують на 30% меншу винагороду, ніж чоловіки. І це – лише один з багатьох прикладів гендерної дискримінації в економічній сфері. Саме тому гаслом цьогорічного маршу обрано «Вимагаємо 100%!», – зазначили організаторки Маршу.

Під час маршу рух по вул. Свободи перекривався. Учасників заходу охороняла поліція.

Він закінчився біля ХНАТОБу перформансом, присвяченим стереотипам, які міцно тримають жінку у приватному просторі та не дозволяють їй мати рівні із чоловіками можливості.

Марш жіночої солідарності в Харкові цього року поставив конкретні вимоги до суспільства, повноправними учасницями якого є ї жінки:

Вони вважають, що на часі вимагати від роботодавців – комерційних компаній та державних установ – створювати робочі міста, дружні до жінок та людей з сім’ями, надавати справедливі можливості при прийомі на роботу та у професійному розвитку. Що держава на законодавчому рівні повинна відмінити гендерно-обумовлені обмеження у сфері працевлаштування (в Україні досі жінкам заборонено виконувати близько 500 видів робіт).

«Ми вимагаємо 100% професій, 100% оплати праці, 100% можливостей для жінок!», – наголосили організаторки Маршу.

Основні слогани Маршу жіночої солідарності цього року були такими:

Можливості жінки – можливості країни!

Рівна праця – рівна оплата!

Материнство теж робота.

Традиція – не даність! Наш вибір – солідарність!

Восьмое марта – день борьбы!

Війна не рятує – війна грабує!

Різність – рівність. Сестринство.

Всі – різні. Всі – рівні!

 Поділитися