MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Прес-конференція: "Юрист ХПГ зупинила екстрадицію Тумгоєва"

15.06.2017   
медіа група ХПГ
Комітет ООН з прав людини вимагає від Уряду України призупинити екстрадицію громадянина Росії беручи до уваги доводи наведені юристом Харківської правозахисної групи Оленою Ащенко. Подібного прецеденту в Україні ще не було

Прес-реліз

 «Юрист Харківської правозахисної групи за допомогою комітету ООН з прав людини зупинила екстрадицію пана Тумгоєва»

Дата проведення: 16 червня 2017 року в 13.00

Місце проведення: м.Харків, вул.Свободи, 7/9, бізнес-центр "Паралель"

Спікери:

  • Адвокат Харківської правозахисної групи Генадій Токарев
  • Юрист Харківської правозахисної групи Олена Ащенко

Комітет ООН з прав людини вимагає від Уряду України призупинити екстрадицію громадянина Росії беручи до уваги доводи наведені юристом Харківської правозахисної групи Оленою Ащенко. Подібного прецеденту в Україні ще не було.

Заявник, в інтересах якого виступає юрист ХПГ Олена Ащенко пан Тумгоєв був затриманий у міжнародному аеропорту «Харків» 17 червня 2016 року за запитом про екстрадицію від Генеральної прокуратури Російської Федерації.

Раніше пан Тумгоєв звертався до Державної міграційної служби України із заявою про надання йому статусу біженця або шукача притулку, через загрози його життю та здоров’ю у Росії, пов’язані з релігійною приналежністю. Однак, він отримав відмову, незважаючи на зібрану інформацію щодо численних випадків порушень прав людини на Північному Кавказі, включаючи викрадення людей, вбивства, катування та незаконне позбавлення волі людей, які належать до опозиційних політичних рухів та сповідують іслам.

В національних органах України та міжнародних організаціях сьогодні ведуть юрист Харківської правозахисної групи Олена Ащенко та адвокат Володимир Глущенко.

 

 

 Поділитися