MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Моніторинговий візит до ДУ “Кам’янська виправна колонія №34”Моніторинговий візит до ДУ “Дніпровська установа виконання покарань №4” Моніторинговий візит до ДУ “Біленьківська виправна колонія №99”Моніторинговий візит до ДУ “Казанківська виправна колонія №93”Моніторинговий візит до ДУ “Петрівська виправна колонія №49”Моніторинговий візит до ДУ “Кропивницький слідчий ізолятор”Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ “Софіївська виправна колонія (№45)” та Софіївської багатопрофільної лікарні №45 філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВСУ” в Дніпропетровській та Донецькій областяхМоніторинговий візит до ДУ “Cинельниківська виправна колонія (№94)”Моніторинговий візит до ДУ “Солонянська виправна колонія (№21)”Моніторинговий візит до ДУ “Криворізька виправна колонія (№80)”Моніторинговий візит до ДУ “Криворізька установа виконання покарань (№3)”Моніторинговий візит до ДУ «Шепетівська виправна колонія (№98)»Моніторинговий візит до ДУ «Стрижавська виправна колонія (№81)»Моніторинговий візит до ДУ «Вінницька установа виконання покарань (№1)»Моніторинговий візит до ДУ «Ладижинська виправна колонія (№39)»«Людина, схожа на заступника начальника колонії, б’є людину, схожу на засудженого» – позаплановий моніторинговий візит до “Полицької виправної колонії  (№76)”Моніторинговий візит до ДУ «Райківецька виправна колонія (№78)»Моніторинговий візит до ДУ «Івано-Франківська установа виконання покарань (№12)»Моніторинговий візит до ДУ «Маневицька виправна колонія (№42)»Моніторинговий візит до ДУ «Полицька виправна колонія (№76)»

Моніторинговий візит до смт. Станиця Луганська

13.04.2018   
Володимир Глущенко

10 та 11 квітня 2018 року юристами Харківської правозахисної групи Ганною Овдієнко, Оленою Річко та Володимиром Глущенком був здійснений моніторинговий візит до селища міського типу Станиця Луганська Луганської області.

Під час візиту вони відвідали контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», який працював у штатному режимі, черг на перехід до тимчасово окупованої території у ці дні не було. Місцева жителька – Олена, що мешкає по вулиці Островського, розповіла: «…бувають дні, коли навіть маршрутка не може проїхати через велику чергу бажаючих перейти лінію зіткнення». Також, з її слів, через те, що отримувачі соціальних виплат змушені раз на два місяці перетинати лінію зіткнення, виникають великі черги. Настільки великі, що не всі встигають впоратися одним днем, а тому змушені ночувати у Станиці. Для них місцева влада відкриває будинок культури, де є можливість пересидіти ніч, а працівники МНС пригостять гарячим чаєм та організують так звану «польову кухню».

Жодних зручностей на переході не має. Люди, в більшості пенсіонери, чекають чергу влітку під пекучим сонцем, а взимку – на морозі. Кажуть, що навіть відсутня питна вода, не кажучи вже про туалети або лавки, де пенсіонери б мали змогу перепочити. Цієї зими перехід по мосту був заледенілим, дуже слизьким та травмонебезпечним, це, навіть, відмітили у своєму звіті працівники ОБСЄ .

Серед проблем також було висловлене і те, що частина місцевих жителів, зруйновані будинки яких розташовані неподалік від КПВВ, і по сьогоднішній день не можуть потрапити до своїх осель. Їм це забороняють робити військові, говорять, що там все заміновано. Також, місцеві скаржилися на непомірно високу вартість проїзду до Сєвєродонецька, у маршрутних таксі, це 200-250 грн., що є непосильною сумою, особливо для пенсіонерів. Є і бюджетна маршрутка, але вона ходить всього двічі на день, через це не є зручною та не вміщує всіх бажаючих.

Під час візиту у будинку культури надавалися консультації з юридичних питань, про що населення було сповіщено раніше, через місцевих активістів та працівників місцевого самоуправління.  За правовою допомогою звернулося 15  місцевих мешканців. Основними  питаннями, які їх  цікавили, були отримання компенсації за зруйноване житло,  розслідування злочинів за фактом вбивства рідних, механізм вичерпання національних засобів захисту та надалі звернення зі скаргами до Європейського суду з прав людини.  В рамках виїзної консультації  було роз’яснено порядок оскарження бездіяльності слідчих, які розслідують злочини, за фактом загибелі родичів, пошкодженого майна у порядку передбаченому КПК України, а також законодавства, що стосується пенсійного забезпечення та перетину лінії зіткнення.

 

 Поділитися