MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Булінґ офіційно поза законом

18.01.2019   
Ірина Скачко

Отже, булінґ – це «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».

За це правопорушення кривднику доведеться сплатити штраф у розмірі від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів , або відпрацювати на громадських роботах 20–40 годин. Ті самі ганебні дії, скоєні повторно або з особливою жорстокістю «коштуватимуть» порушнику вдвічі дорожче: від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або від 40 до 60 годин праці на благо суспільства. Якщо ж у булінґу звинувачено дитину до 16 років, відповідати за її злочин будуть батьки або ті, хто їх замінює.

Співробітники освітніх закладів мають викривати випадки булінґу і повідомляти про них до поліції. В іншому випадку на них також чекає штраф.

– Закон потрібний. За даними ЮНІСЕФ понад 67 % українських школярів стикались із булінґом, – вважає юрист ХПГ Павло Шваб. – Але якщо брати до уваги міжнародний досвід, наприклад, досвід Швеції, то там основні зусилля покладені на профілактику і раннє реагування на випадки булінґу. Там є психологи, є адміністратори, спеціальні педагоги, які стежать за цим. Як це буде в нас? Думаю, треба чекати практичного використання цього закону.

 Поділитися