MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На сміттєзвалищі у Кропивницькому погано борються з бур’янами

11.03.2019   
Влад Боднар

Сьогодні розглянемо міське сміттєзвалище міста Кропивницького, яке розташоване доволі близько до жилих масивів Кропивницького на південно-східній околиці міста.

Це звалище розпочало свою роботу у 1953 році. Під полігон виділено 18 га території. За цей час тут було накопичено 3,8 млн. тонн відходів. За статистикою, щомісяця сюди привозять від 6,5 до 8 тис. тонн відходів. Поки закривати даний полігон не планують, не дивлячись на чималий його вік – 66 років.

Екологічна інспекція у Кіровоградській області нам не одразу  надала інформацію про порушення на сміттєзвалищі. Спочатку журналісти отримали від них відповідь, що чекають від нас запит з підписом. Закон у цьому випадку передбачає таке: відповідно до підпункту 3 пункту 5 статті 19  ЗУ «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію з підписом потрібен лише у тому випадку, якщо  він складений у письмовій формі, якщо ж запит на інформацію електронний – підпису не обов’язково там бути. Спираючись на даний порядок, ми надіслали повторний запит на інформацію, де вказали що не повинні  надсилати запит з підписом. Через 11 хвилин ми вже отримали від екологічної інспекції запитувану нами інформацію. Це все виглядало як «тролінг» журналістів.

Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області планову перевірку міського сміттєзвалища було проведено в період з 26 жовтня по 3 листопада 2017 року. У ході проведення перевірки було виявлено порушення правил експлуатації полігонів для зберігання та захоронення побутових відходів, а саме:

  1. Відсутня огорожа сміттєзвалища

  2. Відсутні репери контролю висоти шару та ступеню ущільнення відходів

  3. Відсутній склад інертного матеріалу для пересипки відходів

  4. Не у повній мірі вживаються заходи по боротьбі із бур’янами

За виявлені порушення відповідальних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, також надано обов’язкові приписи на усунення виявлених порушень.

фото https://persha.kr.ua

 Поділитися