MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Норвегія повідомляє про докази втручання Росії в GPS під час навчань НАТО

20.03.2019   
Денис Волоха
Країна має цифрові докази того, що Російська Федерацію переривала сигнали Системи глобального позиціонування (англ. Global Positioning System) під час нещодавніх навчань Північноатлантичного альянсу в Європі. Норвезький міністр оборони вимагає пояснень своїх дій від Росії.

Країна має цифрові докази того, що Російська Федерацію переривала сигнали Системи глобального позиціонування (англ. Global Positioning System) під час нещодавніх навчань Північноатлантичного альянсу в Європі. Норвезький міністр оборони вимагає пояснень своїх дій від Росії, — повідомляє Reuters.

Фінляндія та Норвегія повідомляли про російське втручання в систему GPS ще в листопаді минулого року, проте, російське керівництво це заперечило.

Хоча Фінляндія не є членом НАТО, проте брала участь у одному з найбільших навчань за останні десятиліття, яке охопило збройні сили 31-ї країни від Балтійського моря до берегів Ісландії.

«Росія попросила надати докази. Ми надали їм докази. Вони сказали: “дякуємо, ми повернемося до цього питання, коли наші експерти їх перевірять”», — сказав журналістам норвезький міністр оборони Франк Бакке, додавши, що «якщо ваш сусід — Росія, то варто бути терплячим».

Пан Бакке, відповідаючи на запитання, чи росіяни намагалися «глушити» сигнали в Норвегії навмисно, сказав, що вони робили це дуже близько до норвезького кордону і знали, що це матиме вплив на сигнал у сусідній державі. Їхні маніпуляції також влинули на якість зв'язку цивільної авіації в районі Північного полярного кола.

Раніше Шведське агентство оборонних досліджень оприлюднило звіт, який свідчить про наміри Росії розпочати регіональну війну. За даними Служби безпеки України, російські спецслужби намагаються організувати державний переворот у день президентських виборів, спонсоруючи радикалів.

 Поділитися