MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Онук матиме доступ до кримінальної справи засудженого «трійкою» діда

06.07.2019   
ХПГ-інформ
Верховний суд Російської Федерації задовольнив касаційну скаргу москвича Георгія Шахета і зобов’язав МВС надати йому доступ до кримінальної справи його діда Павла Заботіна, розстріляного в 1933 році на підставі горезвісного «Закону про три колоски».

Верховний суд Російської Федерації задовольнив касаційну скаргу москвича Георгія Шахета і зобов’язав МВС надати йому доступ до кримінальної справи його діда Павла Заботіна, розстріляного в 1933 році на підставі декрету ВЦВК від 7 серпня 1932 року «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації і зміцнення соціалістичної власності» – горезвісного «Закону про три колоски». Про це повідомляє Правозахисний центр «Меморіял».

Георгій Шахет (фото: Влад Докшин, «Новая газета»)

У суді представник МВС визнав, що відомство неправильно застосувало норми права. Він попросив відправити справу до суду першої інстанції на повторний розгляд, але Верховний суд йому відмовив, ставши на бік Шахета.

Павла Заботіна, завідувача будівельним сектором буфетного управління Ленінського нархарчу, затримали 28 грудня 1932 року. Його обвинуватили в розкраданні держмайна – 20 тис. штук цегли та 22 ящиків скла. По цій справі проходили ще 22 людини. Постанову про розстріл Заботіна ухвалили по двох тижнях після його затримання.

Діда Шахета судила «трійка» – орган адміністративної репресії при республіканських, крайових та обласних управлінь НКВС. Оскільки Заботіна засудили за загальнокримінальною статтею, його не реабілітували, а справу закрили.

Павло Заботін

Протягом двох років Шахет намагався отримати доступ до матеріялів кримінальної справи діда. Однак МВС, посилаючись на спільний наказ міністерства культури, МВС і ФСБ, відмовляло. Цей наказ не регулює питання доступу до матеріялів справ нереабілітованих громадян. Шахет програв кілька судів – Головінський районний суд Москви, Московський міський суд та його президія послідовно ставали на бік МВС. Верховний суд також спочатку відмовився розглядати скаргу Шахета, проте наприкінці березня витребував матеріяли, а у травні передав їх у колегію.

Детальніше про цю справу:

• «Ворог народу», розстріляний на підставі таємної інструкції

• Наскочила коса на касацію

 Поділитися