Викладачку сумського вишу засудили за вимагання ‘благодійного внеску’
За вимагання у студентки тисячі гривень викладачка педагогічного університету тепер мусить заплатити 12 750 ₴ штрафу.
Як свідчить вирок суду, викладачка Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка за успішне складання іспитів вимагала від студентки шостого курсу здати «благодійний внесок» для нібито встановлення нових вікон в одному з корпусів університету.
«Будучи детально обізнаною у процедурі навчання студентів, допуску та складання державних іспитів, маючи необхідні знання, володіючи практичними навичками, ОСОБА_2, діючи умисно та цілеспрямовано, маючи на меті незаконне збагачення, усвідомлюючи можливість настання суспільно-небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, вирішила шахрайським шляхом заволодіти грошовими коштами ОСОБА_1 у сумі 1000 грн, під виглядом отримання неправомірної вигоди, попередньо підбуривши останню до їх передачі невстановленій службовій особі Навчально-наукового Інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка за допуск та подальший позитивний результат на державних іспитах», — ідеться у вироку Ковпаківського районного суду міста Суми.
Суд установив, що викладачка ніяк не могла вплинути на успішність складання студенткою іспитів та захисту її магістерської роботи, тож викладачку визнали винною в шахрайстві.
«У момент висунення такої пропозиції ОСОБА_2 усвідомлювала, що вона (пропозиція, — ред.) є хибною і фактично вводить в оману ОСОБА_1, так як ОСОБА_2 не входила до екзаменаційної комісії, що мала приймати іспити у ОСОБА_1, і будучи доцентом кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання Навчально-наукового Інституту культури і мистецтв Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка жодного впливу на членів екзаменаційної комісії не мала. Такими пропозиціями ОСОБА_2 мала на меті викликати бажання у ОСОБА_1 надати неправомірну вигоду невстановленій службовій особі [університету], прізвище, ім’я, по-батькові та посаду якої не називала, а в подальшому заволодіти вказаними грошовими коштами, таким чином ввівши в оману ОСОБА_1», — констатує суд.
Одразу після отримання коштів від студентки, викладачку затримала поліція. Свою провину обвинувачена не визнала. Суд призначив покарання у виді штрафу 12 750 гривень, а вилучену тисячу гривень постановив повернути студентці.
Окрім цього, викладачка педуніверситету має сплатити 4 576 гривень судових витрат.