MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Конгрес інтелігенції: Запобігти повномасштабній війні з Україною!

16.04.2021   
ХПГ-інформ
Надумана концепція «захисту російськомовного населення» як виправдання військової агресії по-школярському повторює «захист німців у Судетах», що стала прологом до трагедії Другої світової війни – ЗАЯВА РОСІЙСЬКИХ ПРИХИЛЬНИКІВ МИРУ.

Російські танки

Заява російських прихильників миру

Останніми днями у ЗМІ та соціальних мережах іде потік тривожних повідомлень про масоване перекидання російської бойової техніки й солдатів до українського кордону.

Пересування військ супроводжується хвилею агресивної антиукраїнської пропаганди, риторикою ненависті в заявах офіційних осіб в ефірі державних телеканалів. З екранів ллється брехня й заклики знищити Україну як державу. Військову агресію називають «захистом інтересів російськомовних громадян».

Восьмий рік Росія веде «гібридну війну» проти України. Її жертвами стали багато тисяч людей. Люди продовжують гинути. Значну частину міжнародно визнаної території України фактично контролюють озброєні сепаратисти, керовані та забезпечувані з Росії.

В усіх країнах світу, у тому числі і в Росії, озброєний сепаратизм оголошений тяжким злочином. Надання сепаратистам військової підтримки з-за кордону визнається агресією в термінології ООН. Росіяни навряд назвали б нормальною ситуацію, коли б на нашій території діяли б сепаратисти, застосовуючи танки й важку артилерію, а іноземна держава їм би допомагала. Однак стосовно України такий стан речей вважається нібито нормальним.

Відверте скупчення російських збройних сил на кордоні з Україною означає реальну загрозу відновлення повномасштабної конвенціональної війни, у якій Росія виступила б у ролі агресора, що вдирається на територію суверенної держави Україна. Початок такої війни загрожує непередбачуваними наслідками для загального миру та міжнародної безпеки.

Ми, нижчепідписані громадяни Росії, не дозволимо, щоб ця злочинна війна велася від нашого імені. Немає й бути не може жодного виправдання військовому вторгненню в Україну.

Ми вимагаємо:

– негайного відводу військ від українського кордону;
– припинення агресивної антиукраїнської пропаганди;
– безперечної відмови від будь-яких планів військового вторгнення.

Росія може й зобов’язана вжити всіх необхідних заходів з передання Україні контролю над її міжнародно закріпленим кордоном і несе всю повноту відповідальності за можливі провокації на лінії зіткнення сторін.

Війна суперечить інтересам і надіям народів Росії та України.

Надумана концепція «захисту російськомовного населення» як виправдання військової агресії по-школярському повторює «захист німців у Судетах», що став прологом до трагедії Другої світової війни.

Росія здатна надати будь-яку підтримку людям, які розмовляють російською мовою за межами її кордонів, не вдаючись до військової сили.

Росіянам треба займатися своєю країною, навести в ній лад, а не йти війною на сусідів. Росії потрібні мир, розвиток, свобода та верховенство права.

Закликаємо наших співгромадян боротися за майбутнє Росії, підписавшись проти неправедної війни з Україною.

НІ ВІЙНІ!


Збір підписів під петицією триває.

Оригінальний російський текст на сайті «Эхо Москвы»


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися