MENU

ЄСПЛ: Справа Centrum för rätvisa проти Швеції

08.06.2021

Заявник, Centrum för rättvisa (Центр правосуддя), – це шведський фонд, який був створений у 2002 році та розташований у Стокгольмі. Це неприбуткова організація, її заявленою метою є представлення у судових процесах проти держави та інших процесах клієнтів, які стверджують, що їхні права та свободи відповідно до Конвенції та законодавства Швеції були порушені.

Вона також здійснює освіту та дослідження і приймає участь у загальних дебатах щодо питань, які стосуються прав та свобод осіб. Заявник щоденно спілкується з особами, організаціями та компаніями у Швеції та за кордоном за допомогою електронної пошти, телефону та факсу, і стверджує, що значна частина цих розмов є делікатною з точки зору приватності.

Через характер її праці в якості неурядової організації, яка контролює діяльність державних органів, організація вважає, що існує ризик, що її спілкування за допомогою мобільного телефону та мобільного широкополосного зв’язку перехоплювалося або буде перехоплюватися та розглядатися радіоелектронною розвідкою. Заявник не порушив провадження на національному рівні, стверджуючи, що немає ефективних національних засобів правового захисту щодо його скарг за Конвенцією.

Читати текст повністю

 Поділитися