MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЄСПЛ: Справа Centrum för rätvisa проти Швеції

08.06.2021   
Заявник стверджував, що законодавство та практика Швеції у галузі радіоелектронної розвідки порушило та продовжувало порушувати його права за статтею 8 Конвенції (Право на повагу до приватного і сімейного життя). Він також скаржився на те, що не мав ефективного національного засобу правового захисту для оскарження цього порушення.

Заявник, Centrum för rättvisa (Центр правосуддя), – це шведський фонд, який був створений у 2002 році та розташований у Стокгольмі. Це неприбуткова організація, її заявленою метою є представлення у судових процесах проти держави та інших процесах клієнтів, які стверджують, що їхні права та свободи відповідно до Конвенції та законодавства Швеції були порушені.

Вона також здійснює освіту та дослідження і приймає участь у загальних дебатах щодо питань, які стосуються прав та свобод осіб. Заявник щоденно спілкується з особами, організаціями та компаніями у Швеції та за кордоном за допомогою електронної пошти, телефону та факсу, і стверджує, що значна частина цих розмов є делікатною з точки зору приватності.

Через характер її праці в якості неурядової організації, яка контролює діяльність державних органів, організація вважає, що існує ризик, що її спілкування за допомогою мобільного телефону та мобільного широкополосного зв’язку перехоплювалося або буде перехоплюватися та розглядатися радіоелектронною розвідкою. Заявник не порушив провадження на національному рівні, стверджуючи, що немає ефективних національних засобів правового захисту щодо його скарг за Конвенцією.

Читати текст повністю

 Поділитися