MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У США дівчина виграла справу у Верховному суді проти своєї школи

25.06.2021   
Денис Волоха

© Danna Singer/ACLU через AP

Бренді Леві подала до суду на свою школу, бо та покарала її за допис у Snapchat. Суд вирішив, що покарання порушує першу поправку до Конституції США.

18-річна американка Бренді Леві виграла справу у найвищому судовому органі Сполучених Штатів.

У 2017-му році вона подала до суду на Старшу школу округу Маханой (Mahanoy Area High School) у штаті Пенсильванія. На той час 14-річна Бренді була чирлідеркою в цій школі.

Після невдалої репетиції шкільної команди чирлідерів дівчина виклала світлину у Snapchat, де вона з подругою показує середній палець, та підписала цю світлину лайкою: «До біса школу й до біса чирлідинг (F*** school, f*** softball, f*** cheer, f*** everything)». У наступному дописі вона пояснила, що була розчарована невдачею. Обидві публікації Бренді зробила в позанавчальний час і поза межами школи — у місцевій крамниці,

Інший учень школи зробив скріншот допису Бренді та показав своїй матері, яка працювала тренеркою. Школа відсторонила Бренді від участі в команді чирлідингу на рік, пояснюючи, що прагне «уникнути безладу» та підтримати «командне середовище».

Бренді Леві подала до суду й виграла. Суд вирішив, що покарання за слова, сказані поза межами школи, суперечить першій поправці до Конституції США (перша поправка забороняє обмежувати свободу слова, преси, релігії та мирних зборів).

Школа оскаржила рішення. 23-го червня 2021-го року Верховний суд США підтримав Бренді Леві вісьмома голосами проти одного.

«Американські публічні школи — це колиски демократії, — цитує The New York Times суддю Стівена Дж. Брейєра. — Наша представницька демократія працює лиш тоді, коли ми захищаємо ‘ринок ідей’».

Суддя Бреєр, пишучи від імені суду, говорить, що «зацікавленість школи у навчанні хорошим манерам у цьому випадку не настільки суттєва, щоб переважити зацікавленість Бренді Леві у вільному висловленні».

«Школи мають сильну зацікавленість у забезпеченні того, щоб майбутні покоління на практиці розуміли роботу відомого афоризму: ‘Я не згоден із тим, що ти кажеш, але я захищатиму до смерті твоє право казати це’», — написав суддя Бреєр у рішенні.

Верховний суд, однак, визнав, що заборона на обмеження свободи слова для учнів поза школою не є універсальною: школи можуть накладати обмеження поза кампусом для протидії проблемам на кшталт булінґу та погроз.

Бренді Леві сказала, що задоволення рішенням суду. «Школа зайшла надто далеко, я рада, що Верховний суд [із цим] погоджується, — говорить 18-річна Леві NYT. — Мені було 14, і я висловила своє розчарування так, як це роблять підлітки сьогодні. Молоді люди повинні мати можливість виражати себе, не боючись бути покараними, коли вони потраплять до школи».

Інше відоме рішення Верховного суду США на захист свободи вираження в школах — Тінкер проти Незалежного шкільного округу Де-Мойн (Tinker vs Des Moines Independent Community School District) 1969-го року. У ньому суд сказав, що школярів не можна обмежувати у праві носити чорні браслети на знак протесту проти Війни у В’єтнамі.

 Поділитися