MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рефлексії з приводу коментаря Харківської правозахисної групи (ХПГ) до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання«Довічно важливо». Науково-практична частина (Харків)«Довічно важливо». Науково-практична частина (Київ)Мистецько-науково-практичний проєкт «Довічно важливо»«Довічно важливо». Загальна ситуаціяСтрата в розстрочку. Необхідна процедура виправлення судових помилокЗвернення Української Гельсінської Спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи щодо звільнення Володимира ПанасенкаЧому Україна рухається в ЄС, а судді і прокурори залишаються в радянському минулому?!Панельна дискусія «Право на справедливий суд» у рамках Docudays UAРешение ЕСПЧ по делу Петухова против Украины (№ 2)

Сьома періодична доповідь України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання

21.07.2021   
ХПГ
Коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді.

У другій половині липня 2021 року Комітет ООН проти катувань та жорстокого поводження (далі Комітет) розглядатиме Сьому періодичну доповідь України про виконання норм Конвенції ООН проти катувань (далі Доповідь). Нагадаємо, що періодичні доповіді подаються один раз на чотири роки, а попередня, Шоста доповідь, розглядалася Комітетом у листопаді 2014 року.

На початку 2017 року Комітет надав уряду України перелік з 41 питання, що цілком охоплюють проблематику катувань і жорстокого поводження. До листопада 2018 року уряд підготував проект Сьомої періодичної доповіді, в якій даються відповіді держави на всі питання. Проєкт розміщений на сайті Міністерства юстиції України для обговорення.

Ми пропонуємо увазі читача коментар Харківської правозахисної групи (ХПГ) до Сьомої періодичної доповіді та сподіваємося, що він буде корисний урядовим експертам. ХПГ продовжує традицію коментування періодичних доповідей уряду про виконання Конвенції ООН проти катувань. У 1997, 2001, 2007 і 2014 рр. ХПГ підготувала і опублікувала коментарі, відповідно, до Третьої, Четвертої, П’ятої і Шостої доповідей.

Коментар ХПГ надає відповіді на всі 41 питання Комітету ООН проти катувань. Він охоплює різні проблеми дотримання Конвенції за період листопад 2014 – червень 2021 року і підготовлений на основі власної інформації та інформації, отриманої від партнерських організацій та державних органів. Коментар ХПГ представляється Комітету ООН проти катувань і спрямований на всебічне висвітлення питань дотримання прав, закріплених в Конвенції ООН проти катувань та жорстокого поводження, і на привернення уваги експертів Комітету до найбільш актуальних проблем в області їх реалізації, які, на нашу думку, не знайшли відображення або висвітлені неповно в проєкті доповіді уряду України.


Харківська правозахисна група висловлює щиру подяку Міністерству іноземних справ Німеччини та Європейській Комісії, які надали фінансову допомогу для виконання цієї роботи.

Документ у форматі PDF

 Поділитися