MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В’ячеслава Чорновола вбили кастетом, стверджує ексзаступник генпрокурора

15.09.2021   
ХПГ-інформ
Лідер Народного руху України, дисидент В’ячеслав Чорновіл був убитий, а не загинув у автокатастрофі, розповів колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша в ефірі «4 каналу».

В’ячеслав Чорновіл

Лідер Народного руху України, дисидент В’ячеслав Чорновіл був убитий, а не загинув у автокатастрофі, розповів колишній заступник генерального прокурора України Микола Голомша в ефірі «4 каналу».

«Ми розслідували справу про вбивство Чорновола… І встановили, що Чорновола було вбито. Було вбито чотирма ударами кастету у потиличну ділянку голови і таким самим кастетом було добито водія», – розповів колишній посадовець.

За офіційною версією, автомобіль В’ячеслава Чорновола врізався в «КамАЗ» із причепом 25 березня 1999 року.

Місце загибелі В’ячеслава Чорновола

«Безперечно, що не ДТП. Було встановлено відключення подушок безпеки, підробку огляду місця події, було встановлено вбивство на Волині основного свідка. Коли ми відкопали труп, там були важкі метали в кістках. І ми розкрутили експерта, який сказав, що він не проводив розтин тіла Чорновола», – заявив Голомша.

Як нагадує «Українська правда», Голомша раніше вже заявляв про те, що Чорновола вбили кастетом, зокрема в інтерв’ю у 2015 році. Навесні цього року заступник директора департаменту МВС з комунікацій зі ЗМІ Ярослав Тракало у коментарі виданню заявив, що комплексна комісійна судово-медична, транспортно-трасологічна та автотехнічна експертиза дійшла висновку, що Чорновіл був смертельно травмований у результаті ДТП.


В’ячеслав Чорновіл – шістдесятник, видатний діяч правозахисного і національно-визвольного руху 60–90-х років, член Української Громадської Групи сприяння виконанню гельсінкських угод (УГГ), лідер Народного Руху України, політичний діяч. Загинув в автокатастрофі 25 березня 1999 на шосе Бориспіль–Київ.

 Поділитися