MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»

20.03.2022   
ХПГ-інформ
З таким плакатом сьогодні затримали в Москві відомого правозахисника Олега Орлова. Крім нього, «пов’язали» співробітника ПЦ «Меморіал» Олександра Гур’янова та ще сімох осіб.

Олег Орлов, 20 березня, фото: СОТА

У центрі Москви затримали двох правозахисників, що працювали в ліквідованому «Меморіалі». Як повідомляє «Новая газета», йдеться про Олександра Гур’янова та Олега Орлова. Їх затримали через три хвилини після того, як вони вийшли на одиночні пікети на Театральній площі. Вони критикували путіна та закликали припинити війну в Україні. Правозахисників, а також ще сімох осіб доправили до відділку поліції.

Олександр Гур’янов, 20 березня фото: Avtozak LIVE

«Нас в ОВД зараз 9 осіб. Усі за плакати в різних місцях... Були ще дві дівчини за те, що поклали квіти в Олександрівському саду біля стели "Київ – місто-герой". Їх відпустили з письмовим попередженням», – заявив Олег Орлов.

За інформацією видання «Кавказький вузол» 6 березня Олега Орлова вже затримували з плакатом на Манежній площі. На нього склали протокол за порушення правил пікетування (за це правозахиснику може загрожувати штраф до 20 тисяч рублів або до 40 годин робіт). Суд за цим епізодом має відбутися 28 березня.

Нагадаємо, 4 березня парламентарі країни-окупанта одноголосно ухвалили поправки про довгострокове позбавлення волі за «фейки про російську армію». Законопроєкт додає до російського кримінального кодексу статтю, відповідно до якої за за поширення «недостовірних відомостей» про дії збройних сил Росії винним загрожує три роки колонії. У разі розповсюдження правди «у складі організованої групи» або з «підробкою доказів» максимальний термін покарання зростає до 10 років колонії. Якщо ж поширення недостовірної інформації спричинило тяжкі наслідки, винним загрожуватиме вже до 15 років колонії.

Крім того, поправки внесено до адміністративного кодексу. За заклики до введення санкцій проти Росії, розповсюдження інфомації, яка дискредитує використання російської армії заради захисту інтересів Росії, заклики до «несанкціонованих» антивоєнних мітингів російським громадянам загрожуватиме штраф до 500 тисяч рублів.

 Поділитися